کانکتوتا

API هتل

API هتل

API هتل برای توسعه کسب و کارهای افرادی مثل مدیران و تصمیم گیرندگان صنعت هتلداری و مهمان نوازی بسیار اهمیت دارد زیرا استفاده ازآنها در واقع بر کل سازمان تاثیر می گذارد.  در حقیقت، فناوری بخش مهمی از صنعت مهمان نوازی مدرن است و سازمان هایی که در حال تبدیل به شاخه های اصلی صنعت هتلداری هستند نیز، همه مبتنی بر دیجیتال هستند مثل OTAs, Airbnb

APIها ،رابط برنامه های کاربردی، یا به عبارتی ستون فقرات برنامه های هرشبکه دیجیتالی هستند. آنها نقطه اتصال نرم افزارهای مختلف رزرواسیون هتل، برنامه های کاربردی و برنامه هایی هستند که عملیات هتل را به طور روزانه انجام میدهند. بنابراین، هنگام انتخاب هر فناوری جدید برای هتل خود، مهم است که در نظر بگیرید که API چگونه کار خواهد کرد بطور مثال طبق آماردر سال 2013، 10،000 API باز وجود داشت که توسط انواع شرکت های فن آوری اطلاعات در سراسر جهان ارائه می شد.

خبر خوب این است که روند رشد API ها به سمت باز بودن است، به این معنا که توسعه دهندگان می توانند به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنند تا سیستم ها را بهم متصل کنند، اطلاعات بیشتری را جمع آوری کنند و یک تجربه ساده برای کاربران و مشتریان ایجاد کنند. در حقیقت، بسیاری از شرکت های قدرتمند در عرصه تکنولوژی های پیشرفته دارای API های باز و قابل دسترسی هستند.

 API چیست؟

درواقع API یک وسیله ارتباطی بین سیستم ها و برنامه ها است که این می تواند مرورگر اینترنتی شما باشد که اخبار را از میان خبرگذاری های مختلف فراخوانی می کند. می تواند اپلیکیشن پیش بینی هوا بر روی تلفن هوشمند شما باشد و یا هزاران مورد دیگر. API ها در یک کلام رابط برنامه کاربردی هستند.

اما API هتل چگونه عمل می کند؟

اجازه بدهید با یک مثال قضیه را برای شما روشن کنیم. فرض کنید شما یک هتل در قسمت تاریخی  شهر پراگ، کشور جمهوری چک دارید. حال بررسی کنیم برای عملیات روزانه آن از نقطه نظر فنی به چه چیزهایی نیاز دارید:

اول از همه، شمانیاز به یک PMS به عنوان سیستم مرکزی خود دارید. سپس، احتمالا چند سیستم داخلی دیگر دارید: یک سیستم رزرواسیون ،یک سیستم حسابداری، یک سیستم خانه داری، یک سیستم سرگرمی و غیره.  همچنین اگر شما متعلق به یک برند هتل زنجیره ای باشید، پیچیدگی بیشتر می شود زیرا، سیستم رزرو مرکزی نیز وارد بازی می شود.

داشتن یک API خوب ابزاری مناسب برای یکپارچه سازی قدرتمند، وایجاد حداکثراتصال میان برنامه هایی است که شما استفاده می کنید. آنها در کلام معنای حقیقی فلسفه “ادغام” هستند.

API هتل

بسیاری از برنامه هایی که ما از آنها استفاده می کنیم، به یکدیگر متصل هستند و ارتباط زیادی بین آنها وجود دارد. بنابراین به جای خاموش کردن برنامه ما باید کاربران را تشویق کنیم که از داده های خود و برنامه ها و ابزارهای دیجیتال در کنار یکدیگر استفاده کنند .

بنابراین بسیار ضروری است که صنعت مهمان نوازی و هتل داری، API های باز را بپذیرد. دیگر صنایع در این زمینه جلوتر هستند و مزایای این ابزار نیز به طور قطع به همگان ثابت شده است.

پیشنهاد

کانکتوتا یک شرکت فناوری جدید است  که آماده ارائه مشاوره در زمینه های APIهتل و وب سرویس های متنوع برای توسعه کسب و کار آژانس مسافرتی شماست

 

 

 

فهرست مطالب