کانکتوتا

کانال های فروش B2B و B2C را با کانکتوتا مدیریت کنید

فروش یکی از عوامل بسیار ضروری و مهم برای آژانس‌های مسافرتی است. چرا که همین فروش می‌تواند هزینه‌ها را جبران و شرکت را به سمت جلو ببرد. در کانکتوتا برای هر دو نوع رابطه‌های فروش شما چه با کسب و کار‌های دیگر و چه مشتریان فردی راه‌حل وجود دارد و در این مطلب شیوه مدیریت کانال‌های فروش B2B و B2C در کانکتوتا را توضیح می‌دهیم.

اگر در یک آژانس مسافرتی مشغول هستید، حتما اطلاع دارید که گاهی اوقات فروش شما از طرف آژانس‌های همکار اتفاق می‌افتد. البته در این نوع شرایط قیمتی را خودتان از قبل با آژانس همکار هماهنگ کرده‌اید. البته که عمده فروش بلیط‌ یا تور‌های شما از طریق مشتریان فردی و به صورت B2C تامین می‌شود. آیا می‌توان فروش را در هر دو این رابطه‌ها افزایش داد؟

کسب و کار

رابطه‌ی یک کسب و کار با کسب و کار دیگر (Business to Business) و ارتباط بین یک کسب و کار با مشتری (Business to Consumer) شباهت‌ها و تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارد. در واقع همین شباهت‌ها و تفاوت‌ها باعث شده‌اند که پیچیدگی‌‌های زیادی در زمینه فروش در این بخش‌ها اتفاق بیافتد.

شباهت رابطه‌های B2B و B2C

 • فروش در هر دو نوع رابطه‌های بیزینس با بیزینس یا مشتری با بیزینس به یک روند فروش منحصر به فرد در کنار یک استراتژی کاملا مشخص نیاز دارد.
 • فروش در هر دو نوع B2B و B2C نیازمند پشتوانه‌ای عمیق از بازاریابی است. اگر رابطه‌های بازاریابی ضعیف پیگیری شود، فروش در هر دو بخش دچار مشکل می‌شود.
 • نوع ارتباط با مشتریان در هر دو نوع رابطه بسیار مهم به نظر می‌رسند. در واقع کسب و کار یا مشتری که از سرویس یا محصول شما استفاده می‌کند، باید به راحتی و سرعت توانایی ارتباط با تیم شما را داشته باشد.

تفاوت‌ رابطه B2B و B2C

مهمترین دلیل تفاوت رابطه‌های B2B و B2C تفاوت در طرز فکر شرکت‌ها با مصرف کنندگان فردی است. در واقع در زمان تصمیم به خرید یک مشتری فردی با یک شرکت تجاری فاکتور‌های بسیار متفاوتی در ذهن دارند.

در شرکت‌های تجاری تصمیم بر خرید وابستگی زیادی به بودجه و عقلانیت دارد. اما بسیاری از زمان‌ها در رفتار‌های B2C تصمیم بر خرید ممکن است تنها بر اساس نیاز لحظه‌ای و متکی بر احساسات باشد.

فروش در کانال B2B فروش با کانکتوتا

اتصال به وب‌سرویس‌های جدید در زمینه‌های پرواز، هتل و خدمات سفر می‌تواند خدمات شما را توسعه دهد و در ادامه فروش بیشتری را برای شما رقم بزند. کانکتوتا می‌تواند شما را به نامحدود وب‌سرویس پرواز چارتر، هتل‌های گارانتی و خدمات سفر متصل ‌کند.

اگر خدمات و سرویس‌های زیادی در دسترس دارید و فعلا نیازی به توسعه خدمات نمی‌بینید، می‌توانید تمام وب سرویس‌ها و خدمات مستقیم خود را به صورت یک وب سرویس یکپارچه به سایت‌ها و سرویس‌های مختلف فروش دیگر متصل کنید. این مورد نیز می‌تواند افزایش فروش قابل توجه‌ای برای شما به وجود بیاورد.

 • تعریف کاربران نامحدود برای استفاده از سیستم کانکتوتا
 • شرایط قیمتی دلخواه برای افزایش قیمت یا دریافت کمیسیون
 • شرایط پرداختی متفاوت برای مشتریان B2B (به صورت نقدی و اعتباری)
 • میزان دسترسی‌های مختلف به کاربران متفاوت سیستم
 • استفاده کاربران B2B از پنل کانکتوتا برای خرید آنلاین و مدیریت قرارداد های خودشان
 • استفاده از کاربر B2B به عنوان یک وب سرویس یکپارچه برای استفاده از سایت های خودشان
 • امکان گزارش گیری از کاربران B2B موجود در سیستم
 • استفاده از شبکه فروش کانکتوتا برای فروش بیشتر B2B

 

فروش در کانال B2C

فروش B2C

بسیاری از مردم، که قطعا مشتریان آژانس‌ مسافرتی شما نیز در بین آن‌ها هستند به خدمات و سرویس‌های آنلاین روی آورده‌اند. در این بین کسی برنده میدان است که خود را با شرایط جدید بازار زودتر و بهتر تطبیق دهد.

ارتباط آژانس‌های مسافرتی دیگر از آن حالت حضوری و آفلاین خارج شده و اکنون بسیاری از مردم بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس خود را آنلاین دریافت می‌کنند، هتل‌های گارانتی رزرو می‌کنند و تور‌های مسافرتی متنوعی را از وب‌سایت‌های مختلف انتخاب می‌کنند.

بسیاری از افراد زمانی به شما اعتماد خرید پیدا می‌کنند که از لحاظ خدمات شما سرویس کاملی را برای آن‌ها در وب‌سایت خود در نظر گرفته باشید. در اصطلاح جالبی زمانی مشتری با خیال راحت دست به انتخاب و تصمیم‌گیری می‌زند که «جنستان جور» باشد.

برای کسانی که در آژانس‌های مسافرتی فعالیت دارند شاید ارتباط با وب‌سرویس‌های مهم هزینه‌بر و بسیار وقت‌گیر باشد. ما در کانکتوتا قصد داریم به شما اطمینان دهیم که با عضویت در پنل کانکتوتا می‌توانید به نامحدود وب‌سرویس متصل شوید و خدمات آن‌ها را در وب‌سایت خود پشتیبانی کنید.

 • فعال شدن امکان رزرو آنلاین پرواز و هتل روی سایت آژانس
 • درگاه پرداخت بانکی آژانس
 • افزایش قیمت یا تخفیف
 • ارسال خودکار قرارداد و مدارک سفر مسافر به ایمیل
 • دسترسی به خریدهای مسافر
 • گزارش گیری برای کاربران B2C

 

مدیریت فروش خود را به دست بگیرید

مدیریت فروش

تسلط به کانال‌های ارتباطی و فروشی که در کسب و کار خود دارید می‌تواند وضعیت محصول یا سرویس شما را دگرگون کند. مدیریت آژانس مسافرتی شما بر مشتریان تجاری و عمومی در کانکتوتا فراهم شده تا بتوان در صورت نیاز دسترسی به همکاران خود برای فروش در پنل کانکتوتا بدهید یا اینکه سرویس و خدمات خود را به صورت یک وب سرویس به آژانس‌های همکار خود بدهید و از مزایا و فروش آن بهره‌مند شوید.

فهرست مطالب