کانکتوتا

۷ ویژگی ضروری در وب سایت های گردشگری

فصل تابستان یکی از بهترین زمان‌های سال برای مسافرت است. حتی تحقیقی در این باره در سال ۲۰۱۵ برای بررسی عادت‌های سفر افراد مختلف از میان ۱۰۰۰ نفر انجام شده که حدود ۳۷ درصد افراد اوقات فراغت سالیانه خود را برای فصل تابستان ذخیره می‌کنند که البته در بین این تعداد ۴۶ درصد نیز وقتشان را به سفر‌های کوتاه مدت آخر هفته اختصاص می‌دهند. با توجه به این موضوع قابل پیش‌بینی برای فصل تابستان، شرکت‌های مسافرتی می‌توانند انتظار موج بزرگی از ترافیک را به سمت وب سایت خود داشته باشند، چرا که مسافران در جستجوی مقاصد و رزرو آنها در فضای وب هستند.

بسیاری از مسافران سفر‌های کوتاه مدت را ترجیح می‌دهند و در نتیجه تعداد سفارش برای سفر‌های کوتاه مدت شدت بیشتری خواهد داشت. موضوعی که شرکت‌های مسافرتی باید در این میان به آن توجه داشته باشند، ریسپانسیو بودن ظاهر وب سایت برای کاربران با دستگاه‌های مختلف است تا بتوانند تجربه کاربری از گشت و گذار در وب سایت و خرید پکیج‌های گردشگری داشته باشند.

همچنان که صنعت گردشگری کاملا با دنیای دیجیتال ترکیب شده، داشتن وب‌سایتی با عملکرد بسیار ساده برای جستجو و رزرواسیون کافی نیست. امروزه گردشگران به دنبال وب‌سایت‌های پویا هستند، که آنها را با محتوایش درگیر کند. 

طراحی وب سایت واکنش گرا (ریسپانسیو):

در دنیای دیجیتال امروز طراحی و نگهداری یک وب سایت ریسپانسیو کار دشواری نیست، این طراحی در واقع سرمایه گذاری‌ای کم هزینه است که شرکت‌های مسافرتی که اقدامی برای داشتنش نمی‌کنند مقصر‌اند. وب سایت واکنش‌گرا، فرصت تجربه کار با وب‌سایتی زیباتر و یکپارچه‌تر را در دستگاه‌های همراهی مانند گوشی‌های همراه هوشمند، تبلت و لپ‌تاپ به کاربران سایت می‌دهند. این دستگاه‌های هوشمند عامل اصلی درگیری و جهت‌یابی راحت کاربران در سایت هستند و تاکید خود را بیشتر بر روی محصول و خدمت ارائه شده مورد نیاز می‌گذارند تا بر روی خود وب سایت. به بیان ساده، کاربر سایت شما نباید مشکلی برای جستجوی تورها، هتل‌ها و پرواز یا رزرو آنلاین آن‌ها داشته باشد و کار با سایت شما آنقدر آسان باشد که کاربر به استفاده مجدد از سایت شما فکر کند.

طراحی ریسپانسیو وب سایت

جستجوی پیش بینی شده:

امروزه گردشگران از یک وب‌سایت مسافرتی سرعت و کارایی میخواهند و جستجوهای پیش‌بینی شده قطعه بزرگی از این پازل است. جستجوی پیش‌بینی شده به این معنا است که کاربر بتواند به محض ورود یک حرف، پیش‌بینی از جستجوی کامل خود را مشاهده کند. در حالی که جستجوی پیش بینی شده تنها تعدادی از کلیدواژه‌های جستجو شوند توسط مسافران را ذخیره میکند، سطح راحتی بالای آن منجر به بازگشت دوباره کاربران به سایت شما برای رزروهای احتمالی آینده می‌شود.

مخصوصا زمانی که وب‌سایت یک آژانس مسافرتی را در بستر موبایل نمایش داده می‌شود، ظرفیت‌های جستجوی پیش‌بینی شده خرید مسافران را راحت می‌کند و این را یادآوری می‌کند که شرکت مسافرتی به صورتی پایدار و مطابق با انتظارات تکنولوژی امروز اداره می‌شود.

جستجو

نظرات مشتریان:

به دلیل اطلاعات فراوان در دسترس برای مسافران امروزی، شفافیت اطلاعات با توجه به تجربه سفر، عامل کلیدی در ایجاد محیطی آرام برای مصرف کنندگان است. وب‌سایت‌های مسافرتی که به مشتریان اجازه اظهار نظر در رابطه با تمام جنبه‌های اجرایی آژانس مسافرتی را می‌دهند به شفافیت بیشتر کمک می‌کنند و به مسافران اجازه می‌دهند با سایر مسافران وارد تعامل شوند و جامعه کوچکی ایجاد کنند، که توانایی شرکت را به منظور درگیر کردن مسافران و استفاده از بازخورد آن برای ارتقای عملکرد شرکت بالا ببرد.

نظرات

کارآمدی روش‌های پرداختی:

ارائه در دسترس‌ترین گزینه‌های پرداخت به مشتریان می‌بایست در کاراتر کردن هر وب‌سایت مسافرتی در اولویت باشد. از آنجایی که در دنیای امروز مسافران از روش‌های مختلفی (اعتباری، وام، بانک، کارت‌های عابربانک) برای پرداخت استفاده می‌کنند ارائه روش‌های آسان و کاربرپسند برای پرداخت می‌تواند رابطه بین وب‌سایت و مشتری (B2C) را به صورت بلند مدت پیوند دهد. علاوه بر این استفاده از نرم‌افزارهایی برای ذخیره نوع روش پرداختی که مشتری ترجیح می‌دهد خرید کند می‌تواند مانند نرم افزار جستجوی پیش بینی شده عاملی باشد که مسافران تصمیم بگیرند مجددا برای خرید به سایت شما بازگردند.

پرداخت

شبکه‌های اجتماعی:

مسافران و گردشگران علاقمندند تا راجب سفر‌های خود قصه بگویند و در رابطه با آن با سایر مسافران در تعامل باشند، تجربه‌های خود را به اشتراک بگذارند یا حتی به دیگران توصیه‌هایی ارایه کنند. امروزه بسیاری از این مکالمات در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، توییتر، و اینستاگرام و غیره رخ می‌دهد. آن دسته از شرکت‌های مسافرتی که شبکه‌‌های اجتماعی خود را با وب‌سایت به خوبی ادغام کرده‌اند، خودشان را در موقعیت بهتری قرار می‌دهند تا در این مکالمات شرکت کنند و از آنها به عنوان عامل کلیدی برای درگیری بیشتر مشتری در سایت و استراتژی‌های مدیریتی آنلاین استفاده کنند.

شبکه های اجتماعی

ادغام با نقشه گوگل:

ترکیب با نقشه گوگل در وب‌سایت مسافرتی، یافتن مناطق و سرگرمی‌هایی که در مقصد وجود دارد را برای مسافران راحت‌تر می‌کند که این احتمال بالقوه رزروهای بیشتر را فراهم می‌کند. برای مثال، تصور کنید مشتری در جستجوی هتلی برای رزرو است و قصد دارد از نقشه گوگل هم برای مکان‌یابی بهتر استفاده کند، که در همین حین از طریق گوگل مپ تور فرهنگی یک روزه را در فاصله‌ای کوتاه از هتل خودش پیدا می‌کند. این عمل می‌تواند عاملی پیش برنده برای هتلی که مشتری انتخابش می‌کند باشد.

نقشه گوگل

تصاویر و عکس‌های جالب:

در صنعت گردشگری، مشتریان به دلیل محتوا و محصولات با وب‌سایت های گردشگری درگیر می‌شوند، اما برای خدمات جانبی که ارائه می‌شود مجددا به سایت باز می‌گردند. استفاده از تصاویر، عکس‌ها و سایر عناصر بصری جالب، مشتریان را تشویق می‌کند و منجر به ایجاد سطح مشخصی از وفاداری در برند می‌شود، مخصوصا اگر وب‌سایت بر بخش مشخصی از بازار برندینگ داشته باشد.

تصاویر جالب

همانطور که قابل مشاهده است وب سایت‌های مسافرتی امروزه فراتر از تنها یک صفحه ساده HTML، با روش های پرداختی ساده و اطلاعات و محتوای ناواضح هستند. در عوض وب‌سایت گردشگری باید به عنوان بازوی قدرتمند مدل بیزینسی شرکت‌های مسافرتی باشد. شرکت‌های مسافرتی باید به وب‌سایت خود به عنوان ابزاری فراتر از ابزار تبلیغاتی اینترنتی نگاه کنند. به جای بستری برای فروش محصولات و خدمات، از یک وب‌سایت گردشگری باید به عنوان روشی برای افزایش درگیری مشتری با برند استفاده شود و ارتباطات طولانی مدتی با مسافران در سطح جهانی داشته باشد.

فهرست مطالب