کانکتوتا

وب سرویس پرواز خارجی

 وب سرویس پرواز خارجی

تغیر رفتار مصرف کنندگان و خریداران محصولات گردشگری، سبب شد تا آژانس های مسافرتی و دفاتر خدمات سفربه دنبال راه حلی برای پاسخ به نیازهای مشتریان خود باشند. وب سرویس پرواز خارجی خدمتی است که یک آژانس مسافرتی در قالب خدمات آنلاین به مسافرین خود ارائه می کند.با دراختیار داشتن وب سرویس پرواز خارجی و اتصال به منبع اطلاعاتی از پرواز های خارجی در سراسر جهان، تمامی مسافران وکاربران سایت شرکت های خدمات مسافرتی به سهولت وسرعت به اطلاعات پرواز های مختلف دسترسی داشته باشند.

وب سرویس پروازهای خارجی با اتصال به سرورهای قدرتمند و هوشمند، امکان استفاده تمامی مسافرین را از امکانات و منوها و خدمات به آسانی فراهم می کند. این وب سرویس بر اساس نیاز کاربران در حوزه صنعت گردشگری و مطابق با پیشرفت های تکنولوزیکی روز طراحی شده است.

پروتکل های وب سرویس پرواز خارجی

استاندارد xml

پروتکل استاندارد xml یکی از پروتکل های پرکاربرد  و مورد استفاده در وب سرویس پرواز خارجی است. از فایل های xml برای انتقال و تبادل داده ها و اطلاعات در وب سرویس ها استفاده می شود. همچنین دیتاها و اطلاعات و فایل های آن بصورت قالب های متنی و بدون شکل و ظاهر هستند. و اگر برای برنامه یا سیستم خاصی قابل شناسایی باشند، بدون نیاز به برنامه خاصی می توان یه اطلاعات موجود در آنها دسترسی پیدا کرد.

استاندارد wdsl

این استاندارد، یکی از انواع مهم و کاربردی در انواع وب سرویس است. تمامی وب سرویس ها دارای یک فایل wdsl هستند که کاربردو نحوه کار و استفاده آنها را بیان می کند. این فایل بطور کلی معرف خصوصیات و ویژگی های آن وب سرویس نیز است. تمام این اطلاعات و توضیحات به صورت یک فایل xml در رابطه با اطلاعات و دیتا ورودی و خروجی عمل می کند. همچنین در خصوص این که چه ورودی هایی را به سیستم وارد و چه خروجی را مجدد به برنامه باز گرداند تصمیم گیری می کند.

استاندارد وب سرویس پرواز خارجیsoap

یک پروتکل پیام رسانی است که اجازه می دهد تا برنامه هایی که در سیستم عامل های مختلف (مانند ویندوز و لینوکس) اجرا می شوند، با استفاده از پروتکل انتقال ابرمتن (HTTP) و زبان نشانه گذاری با هم در ارتباط باشند. در واقع soap یک پروتکل ارتباطات استاندارد (مجموعه ای از قوانین) را برای تبادل پیام مبتنی بر XML تعریف می کند. یک API REST می تواند از پروتکل SOAP استفاده کند، درست مانند اینکه می تواند از HTTP استفاده کند. به زبان ساده هنگامی یک برنامه با یک وب سرویس ارتباط برقرار می کند پیغام های soap به عنوان یک واسطه ارتباط بین نرم افزار و وب سرویس را برقرار می سازند.

در کانکتوتا می توانیداز خدمات وب سرویس پروازخارجی، برای رزرو پروازهای خارجی بر روی سایت خود بهره مند شوید.

 

فهرست مطالب