کانکتوتا

وب سرویس ترانسفر

وب سرویس ترانسفر

نقل و انتقالات فرودگاهی بخش مهمی از تجربه سفرهای امروز است.  برای مسافرین که پرواز طولانی را پشت سر گذاشته آند، خبری خوشایند تر از این نیست که به محض خروج از فرودگاه، به راحتی به محل اقامت و هتل خود بروند. ترانسفر ها،از طریق حمل و نقل زمینی بوسیله اتومبیل ها، اتوبوس ها مسافرین را از فرودگاه ها و ایستگاه های قطار به هتل ها یا اقامتگاه هایشان میرسانند. در نتیجه یکی از خدمات قابل ارائه آژانس های هواپیمایی به مسافرین، بخصوص زمانی که بسته های سفر و تور طراحی می کنند، خدمات ترانسفر است. وب سرویس ترانسفر، امکان رزرو ترانسفر برای انتقال مسافر ازفرودگاه، پایانه اتوبوس و قطار به هتل و بالعکس را عملی کرده است.

ترانسفر فرودگاهی، یا ترانسفر از ترمینال های اتوبوس یا ایستگاه های قطار در مقصد مورد نظر، معمولا بصورت پیش پرداخت و توسط آژانس مسافرتی برای مسافرین صورت می گیرد. این خدمات به عنوان گزینه ای آپشنال از طریق وب سرویس ترانسفر برای ارائه به مسافرین نیز قابل انجام است.

مزایای استفاده از خدمات ترانسفر

خدمات ترانسفر هیچگاه همراه پرواز ها فروخته نمی شود و ارتباطی با شرکت های هواپیمایی ندارد. شرکت های بسیاری در سراسردنیا وجود دارند که خدمات ترانسفر را انجام می دهند و ممکن است که مسافرین از وجود آنها بی اطلاع باشند. از سوی دیگر هزینه های بالای تاکسی های فرودگاه در بعضی مقاصد وکشورها، مسافران را مجاب به از پیش رزرو کردن خدمات ترانسفر در مقصد می کند.

با توجه به این که هزینه خدمات از پیش تعیین شده است وهنگام رزرو نیز پرداخت صورت گرفته است ، مسافر هزینه اضافی دیگری در مقصد پرداخت نخواهند کرد. با پیش خرید این خدمات و رزرو ترانسفر، مسافرین پس از رسیدن به مقصد معطل نشده و در زمان کوتاهی راهی محل اقامت خود خواهند شد.

این شرکت ها اطلاعات کامل پرواز ها را در اختیار دارند ومطابق هر گونه تاخیر، و یا تغییرات ساعت پرواز به مسافرین خدمت رسانی می کنند. همچنین امکان سفارشی کردن این خدمات نیز وجود دارد. اگر مسافر VIPویا CIP باشد، با انتخاب سرویس مناسب، خدمات بهتری وشایسته مهمان ارائه خواهد شد.

عرضه این خدمات توسط شرکت های مسافرتی در سه مدل مختلف صورت می گیرد.

وب سرویس ترانسفر

 white-label

مدل white-label به شما اجازه می دهد یک ماژول ترانسفر را به وب سایت رزرو خود با استفاده از آرم و طرح های شرکت خود اضافه کنید. این مدل اجازه می دهد که سیستم رزرو را در وب سایت خود میزبانی کنید. ودرآمد شما به عنوان یک درصدی از درآمد حاصل از فروش خدمات ترانسفر شرکت موردنظر است.

plug-in

مدل plug-in  پلاگین ها، ادغام ابزارک ها یا ویجت ها و سفارشی سازی آنهاست. در این روش همچنین امکان سفارشی سازی بسیاری از پارامترهای اضافی مانند انتخاب زبان و ارز را نیز فراهم می کند. شما می توانید مقصد، فرودگاه، و خدمات را با توجه به خواسته های خود تعریف کنید. ابزارک ها به راحتی می توانند ادغام شوند و نیاز به توسعه کمی دارند. گاهی اوقات همه آن چیزی که باید انجام دهید این است که یک کد ویجت کپی کنید و آن را به HTML صفحه خود اضافه کنید.
بر خلاف راه حل های مدل white-label ، ویدجت به طور معمول محدودترعمل می کنند.

 API

مدل API یک ابزار مفید برای ادغام خدمات ترانسفر شرکتی خاص با آژانس مسافرتی آنلاین، هتل و یا سیستم رزرواسیون پرواز می باشد. در این روش شما با طیف وسیعی از فرصت های سفارشی سازی مواجه هستید. همچنین لازم نیست که اطلاعات پرواز را به صورت دستی و مجزا وارد کنید، تنها با انتخاب گزینه تراتسفر، با توجه به اطلاعاتی که برای رزرو بلیط یا رزرو اقامت وارد شده اطلاعات بارگذاری میشود.

APIهای ترانسفر، بسیاری از گزینه های تعامل کاربری برای مسافران را پشتیبانی می کنند مانند رزرو، ویرایش و لغو. این موارد قابلیت تنظیم انواع مختلف نقل و انتقالات در یک سفر مانند کشتی، اتومبیل، مینی بوس، و یا قطاررا دارد. API ها معمولا به سیستم های پرداخت متصل می شوند و قابلیت تغیرات ارزی را نیز دارند.

کانکتوتا با پیاده سازی وب سرویس ترانسفر بر روی سایت شما، امکان تعریف ترانسفر برای انواع سفرهای انفرادی و گروهی در مقاصد مختلف را برای شما فراهم خواهد کرد.

وب سرویس ترانسفر

فهرست مطالب