کانکتوتا

نقش وبسایت‌ های ریسپانسیو در موفقیت کسب و کار شما

منافع وبسایت گردشگری واکنش‌گرا (Responsive Websites) به قدری زیاد است که حتی در شرکت‌های خاص در صنعت گردشگری نیز نمی‌توان موفقیت را بدون آنها تصور کرد.

شکی نیست برخی از شرکت‌ها در تلاشند که بدون داشتن وب‌سایت‌های ریسپانسیو موفق باشند، اما در واقع خودشان را در موقعیتی شبیه فروشگاه‌های قدیمی قرار می‌دهند. البته ممکن است برخی از آنها در کوتاه مدت موفق شوند، اما این شرکت‌ها به دلیل منافعی که از دست می‌دهند دچار ضرر اقتصادی خواهند شد.

وبسایت با طراحی ریسپانسیو می‌تواند نوع دستگاه هوشمند کاربر را تشخیص داده و صفحه را با بهترین کیفیت و مطابق با آن دستگاه (کامپیوتر، لپ‌تاپ و گوشی همراه) نمایش دهد، به همین دلیل وبسایت‌هایی که ریسپانسیو نیستند این تجربه مفید را به کاربر نخواهند داد.

وابستگی واکنش‌گرایی و تجربه خرید

بسیاری از شرکت‌هایی که وب‌سایت‌های واکنش‌گرا ندارند، توسط بسیاری از شرکت‌هایی که اکنون در این عرصه فعالیت می‌کنند، ظاهر عقب افتاده‌ای پیدا می‌کنند. در واقع سایت‌ این شرکت‌ها قبل از آنکه استفاده مشتریان از تبلت و گوشی‌های هوشمند رایج شود طراحی شده و سرمایه گذاری جدید برای طراحی وبسایتی ریسپانسیو (واکنش گرا) اقدامی ضروری به نظر نرسیده است.

در حدود پنج سال پیش افراد خیلی کمی از گوشی موبایل یا تبلتشان برای جستجو در اینترنت استفاده می‌کردند. اما در حال حاضر همه چیز تغییر کرده، طبق گزارش‌های جدید منتشر شده، دستگاه‌های هوشمند می‌توانند در برنامه‌های سفر و گردشگری صاحبان خود به ترتیب زیر مورد استفاده قرار بگیرند:

انتخاب مقصد: کامپیوتر: ۸۲% – گوشی های هوشمند: ۳۵%- تبلت: ۲۲%

خرید: کامپیوتر: ۸۲%- گوشی هوشمند: ۳۴%- تبلت:۲۱%

رزرو: کامپیوتر: ۵۷%- گوشی هوشمند: ۱۹%- تبلت: ۱۲%

ریسپانسیومقایسه صفحه‌های دو نوع وب‌سایت نشان می‌دهد یک وبسایت ریسپانسیو‌ (واکنش گرا) چگونه پیکربندی یک صفحه را برای بازدیدکنندگانی که آن را از صفحه کامپیوتر، تبلت یا گوشی هوشمند خود میبینند تغییر می‌دهد. صفحه وبسایت گردشگری بستری است که بازدیدکنندگان می‌توانند به طور مثال پرواز خود را رزرو کنند.

صفحه‌های کوچک‌تر گوشی‌های موبایل و تبلت باعث می‌شود طراحی واکنش‌گرای سایت عکس‌های پس‌زمینه و سایر جزئیات غیرضروری را حذف‌ کند و تنها گزینه‌های جستجو شده را نمایش دهد به طوری که بازدیدکننده می‌تواند آن را به راحتی در صفحه کوچک مشاهده و بررسی کند. بدون طراحی صفحه متناسب با اندازه صفحه، بازدیدکننده نمیتواند خدمات مورد نظرش را جستجو کند و انگیزه بالایی برای ترک وب‌سایت‌ خواهد داشت.

برای مثال، اگر تصاویر بزرگ قابل تغییر سایز نباشد ممکن است حذف شود. چنانچه دانلود اسلایدرهای وبسایت‌ها و عکس‌های متحرک در سایر دستگاه‌ها زمان زیادی طول بکشد ممکن است در آن دستگاه حذف شوند. ممکن است لازم باشد سایر جزئیات موجود در سایت برای اینکه درصفحات کوچک سایر دستگاه‌ها به خوبی دیده شوند دوباره طراحی شوند.

خلاصه منافع واکنش گرایی سایت:

 طراحی ریسپانسیو منجر به افزایش محبوبیت و مقبولیت بیشتر می‌شود. بسیاری از این مزایا تجربه کاربری را بهتر می‌کنند و این مورد دقیقا برابر با موفقیت یک وب‌سایت است:

درآمد حمایت مستقیم:

وب‌سایت‌های گردشگری شامل امکاناتی مانند رزرو آنلاین پرواز، هتل، تور و غیره هستند که برای استفاده بهتر از آن‌های در دستگاه‌های موبایل نیاز به فیلد‌های جستجو در دسترس، دکمه‌های بزرگ و قابل کلیک و دیگر جزئیاتی است که در عمل می‌تواند بسیار پراهمیت باشند. وب‌سایتی که برای تجربه کاری در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها بهینه نشده در واقع خریدار بالقوه خود را از دست می‌دهد و این موضوع به معنی از دست رفتن درآمد حاصل از خرید‌های آنلاین است.

عملکرد سریع:

با طراحی ریسپانسیو تعداد بارهایی که صفحه وبسایت بارگزاری می‌شود سریعتر خواهد بود. عملکرد بالاتر و سریع‌تر یعنی نرخ پرش (Bounce Rate) پایین‌تر.

مقرون به صرفه بودن:

با توجه به مزایای گفته شده، در واقع سود و درآمدی که از نگه داشتن کاربر‌های حاضر وب‌سایت حاصل می‌شود، آنقدر ارزشمند است که توسعه و هزینه برای ریسپانسیو کردن وب‌سایت بسیار مقرون به صرفه به نظر می‌رسد.

سئو (SEO):

گوگل در طی سال‌های اخیر به ریسپانسیو بود وب‌سایت‌ها اهمیت بیشتری می‌دهد. وب‌سایت‌هایی که برای دستگاه‌های موبایل بهینه شده‌اند در نتایج بالاتر جستجوی گوگل قرار می‌گیرند.

فهرست مطالب

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.