کانکتوتا

چرا شرکت‌های مسافرتی به راهکارهای ERP نیاز دارند

به سال ۲۰۱۸ وارد شده‌ایم و اکنون صنعت گردشگری از شرکت‌های مسافرتی تقاضای عملکردی چابک، منعطف و قابل مشاهده‌ دارند. شرکت‌های گردشگری به منظور حفظ قدرت رقابتی کم کم به دنبال کارایی بیشتر، هزینه کمتر و ارتقای کلی تجربه مشتری از خریدشان هستند. با این وضعیت پیچیده در چشم انداز گردشگری، شرکت‌های مسافرتی خود را در وضعیت دشواری درمیابند تا راهی برای غنای گزینه‌ها، روش‌ها، و حالت‌هایی که منجر به افزایش کارایی محصولات و خدماتشان می‌شود را پیدا کنند.

اینجا جاییست که ERP به عنوان گزاره‌ای ارزشمند و مهم در شرکت‌های مسافرتی که در تلاشند تا چند کار را همزمان انجام دهند و سریعتر و کارآمدتر کار کنند معرفی می‌شود. قابلیت ERP برای خودکار کردن گردش کار و امور بک آفیس، و صدور صورتحساب و سند زنی سریع و مناسب، از دردسرهای شرکت‌های مسافرتی برای ساده‌سازی فعالیت‌های دستی و یا زمان‌بر کم می‌کند. این سیستم به شرکت‌های مسافرتی کمک میکند تا بیشتر شناخته شوند و در زنجیره ارزش پاسخگوتر باشند.

به دلیل اینکه ERP مجموعه‌ای از راه کارهای نرم افزاری جامع و یکپارچه است، این قابلیت را دارد که پیچیدگی حاصل از کار با تعدادی از عرضه کنندگان، خرده فروشان، مشتریان نهایی (طرف سوم قرارداد) و سایر نقش آفرینان زنجیره ارزش را تسهیل کند.

سیستم ERP رزروهای نامناسب، اشتباهات، و خطاهای محاسباتی در عرضه و تقاضا که همه از نقاط ضعف شرکت‌های مسافرتی هستند را کاهش می‌دهد.

با این ذهنیت بیاید تا منافع سیستم ERP و اینکه چرا شرکت‌های مسافرتی به ERP ها نیازمندند تا خودشان را از رقبایشان متمایز کنند و به معیارهای اجرایی بزرگتر برسند را بررسی کنیم.

EPR

ارتباط مشتری و عرضه کننده:

مدیریت ارتباط و معاملات بین مشتری و عرضه کنندگان عامل کلیدی برای شرکت های مسافرتی است که زنجیره ارزش کارآمدی را ایجاد میکند. آژانس‌ها از طریق وب سایت، تکنولوژی هوشمند و سیستم‌های ERP می‌توانند با شریک سوم (مشتری نهایی) وارد تعامل شوند تا درخواست‌ها، نقطه نظرات و فروش‌ را از طریق کانال‌ها مدیریت کنند و به صورت اتوماتیک سندهای مرتبط را صادر کرده، از ابزارهای گزارش‌دهی که اطلاعات مدیریتی قابل اعتمادی ارائه دهد، استفاده کنند و اطلاعات بین حساب‌ها و گزارش‌ها را وارد و خارج نمایند. چنین کاربری بالایی به شرکت‌های مسافرتی کمک می‌کند که داده‌های محصولات و خدمات را بدست بیاورند، مرور کنند، تحلیل کنند و با مشتریان و عرضه کنندگان به اشتراک بگذارند، که این امکانات منجر به بیشتر دیده شدن در بین زنجیره ارزش عرضه کننده و مشتری می‌شود.

علاوه براین این سیستم گزاره ارزشمندی بین مشتریان (که به سرعت اعتماد میکنند) و تامین کنندگان مورد اعتماد برای دسترسی داشتن به بروزترین آپدیت‌ها و قیمت‌دهی محصولات و خدمات ایجاد می‌کند. در این حالت مسافران امکان جستجو و یافتن سفرهای مختلف را از میان گزینه‌های موجود، با سرعت مورد انتظارشان از سایت، صحت اطلاعات آن و واکنش‌گرایی آن سایت‌هایی که با آن کار می‌کنند و رزروها را تکمیل می‌کنند را دارند.

گردش کار پیشرفته و بهینه شده

زمانی که یک مسافر به سرعت، راحتی و دسترسی در تعاملاتش با یک شرکت مسافرتی اهمیت می‌دهد، ERP به شرکت‌های مسافرتی این امکان را می دهد که گردش کاری و جریان خطی بک آفیس را بهینه کنند تا به مشتریان تجربه ای که به دنبالش هستند را ارائه کند. به عنوان مثال بک آفیس گرفتن و یا فرآیندهای اجرایی مثل پرداخت و فاکتوردهی: ERP به طور اتوماتیک این فعالیت‌ها را انجام می‌دهد و نیاز به کارهای دستی را حذف می‌کند. علاوه براین این جریان کاری به طور بالایی مقیاس پذیر است و مدیریت نه تنها اطلاعات اجرایی مناسبی دارد، بلکه شفافیت، کنترل بیشتر فعالیت هایی که در بیزینس انجام میشود را در اختیار دارد.

این سطح بهینه‌سازی به شرکت‌های مسافرتی اجازه می‌دهد که بیشتر روی محصولات و خدماتی که به مشتریان ارائه می‌کنند تمرکز کنند و سرعت و کارایی بیزینس را هدایت و روابط با مشتری را مدیریت می‌کنند.

EPR در آژانس مسافرتی

عیب‌یابی و قابلیت‌های گزارش‌دهی

شاید صنعت گردشگری بیشتر از سایر صنایع، از عدم قطعیت، کنسلی‌های احتمالی و وقفه در اجرا و ارائه خدمات رنج می‌برد. پروازها تاخیر دارند. شرایط نامعتدل هوایی منجر به کنسل شدن گشت‌ها می‌شود. ناآرامی‌های منطقه‌ای وضعیت اقامتی و هتل‌ها را تغییر می‌دهد. برای کاهش این اختلالات و مدیریت این پیچیدگی‌های حاصل از شرایط ناپایداری، ERP داده‌های قدرتمندی را به شرکت‌های مسافرتی ارائه می‌کند و ابزارهای گزارش‌دهی به مدیران کمک می‌کند تا برای این اختلالات برنامه‌ریزی داشته باشند و استراتژی‌های شکست ناپذیری را برای مقابله با آنها ارائه دهد.

این گزارشات و داده‌ها که ظرفیت‌ها را تحلیل می‌کنند به شرکت‌های مسافرتی کمک می‌نمایند تا نتایج را تخمین بزنند و پیش بینی، سازمان‌دهی، برنامه‌ریزی و کنترل مناسبی داشته‌باشند؛ با اطلاعات بالا تصمیم بگیرند تا موجب ارتقاء عملکرد اجرایی شده، درآمد را بالا برده و سود رسانی را افزایش دهند.

چرا شرکت های مسافرتی باید به ERP  توجه کنند؟

ضرورت سرعت، عملکرد مناسب، و تکنولوژی‌های مقرون به صرفه برای حفظ کارایی با ماهیت سریع صنعت مسافرتی امروزی بر کسی پوشیده نیست. ERP با ارائه ابزارهای جستجو، رزرواسیون و گزارش‌دهی قوی عنصر هسته‌ای در این فرآیند است تا عملکرد خود را تقویت کند و منجر به رشد شرکت در حالت کلی شود.

فهرست مطالب