کانکتوتا

آژانس مسافرتی آنلاین و مزایای آن چیست؟

تنها سی سال از اختراع شبکه اینترنت میگذرد اما اینترنت را اکنون می‌توان بزرگترین شبکه‌ای دانست که تا به امروز به دست انسان ساخته شده‌ است. اینترنت اختراع شده تا برای همیشه باقی بماند و بسیاری از کسب و کارها اولین قدم بهره‌گیری از اینترنت را با راه اندازی یک وب‌سایت شروع کرده‌اند. آژانس مسافرتی آنلاین نیز یکی از جنبه‌های جدید این بستر برای تبلیغات و اطلاع رسانی است.

بیل گیتس درباره ضروریت آنلاین شدن کسب و کار‌ها می‌گوید:

اگر بخشی از کسب و کار شما بر بستر اینترنت نباشد، آن کسب و کار دیگر وجود نخواهد داشت!

کسب و کار شما هرچه که باشد اگر قابل ثبت نام، اجاره و رزرو کردن باشد، اینترنت فضایی مناسب برای شما خواهد بود. بزرگترین مزیت اینترنت این است که کسب و کارهای کوچک مقیاس و بزرگ مقیاس را باهم برابر و یکسان می‌کند. در بستر اینترنت یک مهمان‌سرای کوچک با ساده‌ترین امکانات تخت و صبحانه همانقدر قدرت مانور بازاریابی دارد که یک هتل ۵ ستاره مجلل دارد.

آژانس مسافرتی آنلاین

نقش اینترنت در فضای کسب و کار صنعت گردشگری

صنعت هتلداری در دو دهه اخیر رشد زیادی تجربه کرده که بخش بزرگی از این رشد را مدیون قدرت اینترنت است. امروزه بسیاری از هتل‌های سراسر جهان امکان رزرو آنلاین را به سرویس‌های خود اضافه کرده‌اند. عادات و اعتماد مردم نسبت به خدمات و سرویس‌های اینترنتی مخصوصا در کشور خودمان ایران به شدت تغییر کرده و نسبت به چند سال گذشته بهبود داشته است. اکنون رزرو آنلاین یک اتاق پس از بررسی و مشاهده تصاویر اتاق‌های مختلف در هتل‌های مختلف و دریافت اطلاعات و نظرات کاربران برای مسافران بسیار لذت‌بخش و قابل اعتماد است. برای رزرو یک اتاق توسط یک مسافر دو روش معمول وجود دارد؛ رزرو مستقیم از سایت هتل و رزرو از آژانس‌های مسافرتی آنلاین (OTAs). با توجه به محدودیت‌هایی که هتل‌های داخلی در زمینه رزرو آنلاین از سایت خود هتل‌ها دارند، امروزه روش OTA فرصت مناسبی را برای فعالیت آژانس‌های مسافرتی ایجاد کرده است.

مسافران و به خصوص مسافران ایرانی ترجیح می‌دهند خدمات مسافرتی مورد نیاز خود را از مرجعی نزدیک و قابل اعتماد خریداری کنند تا درمواقع ضروری بتوانند اصلاحات و یا تغییرات لازم را انجام دهند. به همین دلیل آژانس‌های مسافرتی همواره به عنوان یک واسطه مورد اعتماد، اطلاعات کافی را راجب انواع مقصد‌ها، هتل‌ها، خدمات پروازی، تورهای داخلی، تورهای خارجی و غیره به مشتریان ارائه می‌کرده‌اند. با افزایش تمایل افراد به سفر و مسافرت و نیاز به پاسخگویی بیشتر و دقیق‌تر این ارتباط امروزه به شکل آنلاین درآمده است. آژانس‌های مسافرتی با دریافت وب سرویس (Web Service) از شرکت‌ها و صنایع مرتبط با گردشگری امکان رزرو آنلاین هتل، رزرو آنلاین پرواز و رزرو آنلاین تورهای داخلی و تورهای خارجی را در وبسایت خود مهیا می‌کنند.

OTA‌ها توانایی ارائه رنج وسیعی از اقامتگاه‌های مختلف را به مشتریانشان دارند که این امکان را به آنها می‌دهد پس ازمقایسه قیمت‌ها و امکانات، انتخابی آگاهانه داشته باشند. سایت‌های Expedia (ایکسپدیا)، توماس کوک، ‌Booking (بوکینگ دات کام) برخی از سایت‌های بین المللی OTA هستند. وبسایت کانکتوتا دات کام ConnectOTA نیز یکی از نمونه‌های OTA داخلی است که خدمات آنلاین گردشگری را به صورت B2B به همکاران خود در صنعت گردشگری ارائه می‌کند. OTA‌ها همچنین می‌توانند تصاویر اتاق‌های اقامتگاه‌ها را به مشتریانشان ارائه دهند، علاوه براین جزئیات دیگری مانند بهترین قیمت و نظرات کاربران قبلی که تجربه استفاده از همان خدمات را داشته‌اند نیز ارائه می‌کنند. با توجه به اینکه مقایسه خدمات و قیمت‌ها در هتل‌های مختلف منجر به راهنمایی بهتر مسافر جهت خرید می‌شود، این ویژگی‌ها امکان رزرو راحت‌تر را برای مسافران برحسب نیازشان فراهم می‌نماید.

مزایای سیستم رزرواسیون آنلاین در وبسایت آژانس:

آژانس‌های مسافرتی آنلاین مانند رزرواسیون آنلاین هتل، پروازها و تورهای مسافرتی، صاحبان آژانس‌های مسافرتی را به قرن ۲۱ وارد کرده است و زمانی که تکنولوژی روز دنیا را با خدمات صنعت گردشگری همراه کنید کسب و کار گردشگری شما وارد مرحله جذابی برای شما و مشتریانتان می‌شود تا خرید و فروش را در نوع جدیدی تجربه کنید. به این منظور ضروری است که مزایای رزرواسیون آنلاین را بدانید و ملزومات آن‌ها را بشناسید تا بتوانید بهتر از آن بهره ببرید.

آژانس مسافرتی آنلاین

  1. آژانس مسافرتی آنلاین شما بصورت شبانه روز باز است

مشتریانی که قصد تصمیم گیری برای رزرو هتل یا سایر خدمات گردشگری را دارند تمایلی ندارند منتظر شما برای رسیدن به آژانستان باشند. آنها علاقمندند که طبق برنامه خود و هر زمان که دوست داشتند خدمات را رزرو کنند. استفاده از سیستم رزرواسیون آنلاین به این معناست که آژانس شما ۲۴ ساعته و به صورت شبانه‌روزی و در هفت روز هفته در حال خدمت رسانی به مسافران است.

  1. شما می‌توانید رزروها را به بالاترین حد ممکن برسانید

اگر مسافری قصد کنسل کردن رزرو خود را داشته باشد، سرویس کنسل شده به صورت خودکار برای سایر افراد متقاضی دیگر نیز قابل رزرو خواهد بود. به این ترتیب شما فروش اتاق خالی در هتل، یا صندلی خالی در هواپیما را از دست نخواهید داد.

  1. پول شما قبل از موعد سفر پرداخت می‌شود

از طریق رزرواسیون آنلابن، مشتریان می‌بایست قبل از استفاده از سرویس‌های مسافرتی هزینه آن‌ را به صورت آنلاین پرداخت کنند. این موضوع باعث می‌شود که مبلغ فروش محصول سریعتر به حساب شما وارد شود و به همین دلیل در روز اجرای سفر شما نگران دریافتی‌های خود نخواهید بود.

  1. کارمندان شما به تلفن گره نمی‌خورند

اگر مشتری شما تماس بگیرد و پیغام‌گیر آژانس اعلام کند که خطوط اشغال‌اند و از او بخواهد مجددا تماس بگیرد، ممکن است این کار را بکند یا ممکن است با آژانس دومی که البته رقیب شما هم به حساب می‌آید تماس بگیرد. رزرواسیون آنلاین به این معناست که شما می‌توانید فروش‌های خود را افزایش دهید، چرا که امکان رزرو و اطلاعات مورد نیاز قبل از خرید همواره در دسترس هستند. علاوه بر این شما در بازی‌های پیچیده تلفنی با مسافران درگیر نخواهید شد.

  1. بدون اینکه زحمتی بکشید می‌توانید فروش بیشتری داشته باشید

برای رشد آژانستان همواره می‌توانید کارمندان بیشتری استخدام کنید، فعالیت‌های بیشتری در آژانس خود انجام دهید یا ساعت کاری خود را افزایش دهید، اما تمام اینها نیازمند کار و هزینه است. با اضافه کردن برخی از مزایا برای مسافرانتان می‌توانید به راحتی درآمد آژانس مسافرتی خود را بیشتر کنید. خدمات سرگرم کننده اضافی مانند آلبوم عکس از همسفران قدیمی‌تان می‌تواند گزینه مناسبی در OTA شما باشد.

  1. به راحتی می‌توانید تقویم کاری خود را مدیریت کنید

سیستم‌های رزرواسیون آنلاین در آژانس‌ها این امکان را به شما می‌دهد که وضعیت رزرواسیون و دسترسی خود را در هرجایی که هستید با گوشی مویابلتان چک کنید. به همین دلیل همواره نسبت به وضعیت بیزینس خود آگاهید و مدیریت آژانس خود را از هر مکانی در دست‌های خود دارید.

  1. بینش بهتر از وضعیت کسب و کار آژانس شما

سیستم رزرواسیون آنلاین خدمات گردشگری بستری برای تحلیل به شما می‌دهد تا به شما کمک کند فعالیت‌های آژانس مسافرتی خود را گسترش دهید. به سرعت فروشنده‌های خوشنام خود را بشناسید، زمان‌هایی که بیشترین و کمترین درخواست رزرواسیون را داشته اید، از این مزیت استفاده کنید و تخمین بزنید که مشتری‌های شما بیشتر از همه به چه مواردی نیاز دارید و دوست دارند چگونه آن‌ها را بدست بیاروند.

به این ترتیب با مزایای یادشده، ورود به دنیای آنلاین و ایجاد یک آژانس مسافرتی آنلاین نه تنها نقطه قدرت، بلکه امری ضروری و اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد. وب‌سایت کانکتوتا بستری امن و کاربردی برای ارائه خدمات آنلاین گردشگری و وب سرویس خدمات گردشگری به آژانس‌های همکار است.

فهرست مطالب

2 پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.