کانکتوتا

فروش B2B تور

فروش B2B تور

5 استراتژی  قیمت گذاری هوشمند برای فروش B2B تور

تنظیم نرخ و قیمت درفروش B & B شما نمی تواند تصادفی و بدون ساختار باشد. با شناخت اهمیت مدیریت درآمد، شما باید یک استراتژی قیمت گذاری داشته باشید تا مطمئن شوید که با یک جریان ثابت درآمد تولید می کنید و همیشه درآمد کافی برای ادامه عملیات فروش خود را دارید . در این مقاله پنج استراتژِی قیمت گذاری هوشمند را به شما معرفی می کنیم که می توانید در فروش B2b تور های خود بکار ببندید.

نقطه مطلوب را پیدا کنید

عده ای از مسافران که  با بودجه محدود سفر می کنند، به دنبال ارزان ترین قیمت ممکن هستند و از سوی دیگرمسافران لوکسی نیز وجود داند که به قیمت ها اهمیت نمی دهند. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق مسافران به دنبال خدمات و پیشنهادات خوبی هستند که ارزش هزینه کردن را داشته باشد. برای جذب و فروش حداکثر، قیمت پایه تور های خود را براساس ارزان ترین نرخ بازار تعیین کنید، در حالی که قیمت تورهای متوسط خود را بر اساس نرخ پایه اکثر رقبای خود تعیین کنید.

قیمت گذاری روانشناختی

نظریه قیمت گذاری روانشناختی در تمام صنایع در چندین دهه اخیر مطرح شده است. نتایج ثابت کرده اند که قیمت گذاری بر اساس این استراتژِی فوق العاده موثر است. بطور مثال اگر قیمت 300 تومان برای تور شما کمترین نرخ پینشهادی شماست، اما مصرف کننده نرخ 299 تومن را جذاب تر می بیند. شاید حس کنید غیر منطقی است اما حقیقت دارد. این یکی از ساده ترین روش ها برای فروش بیشتر است.

قیمت خود را به فصل برسانیدفروش B2B تور

استفاده از ابزارهای پیش بینی و گزارش دهی برای درک روند های فصلی بخصوص هنگامی که حجم ترافیک زیادی را تجربه می کنید، برنامه ریزی صحیح داشته باشید. ممکن است بخواهید نرخ بهره خود را افزایش دهید، زیرا تقاضای  سفر در ایام پیک بالا خواهد بود.  از آن سو برای لوسیزن نیز برنامه داشته باشید. با کاهش قیمت ها در ماه های کم سفر، توجه مسافران را جلب کنید.

تبلیغات و تخفیف ها می توانند سبب افزایش ترافیک بیشتری به سمت سیستم رزرواسیون شما شود، زیرا همیشه افراد به دنبال خرید خوب در خارج از فصل هستند.

بسته های تور متفاوت خلق کنید

با صرف اندکی خلاقیت و  ارائه خدماتی متفاوت، توجه مسافرین را به خود جلب کنید. خدماتی متفاوت از آنچه در بازار هست ارائه دهید. این به معنی افزودن نرخ تور ها نیست. خلاقیت در نوع ارائه خدمات، می تواند شاه کلید مزیت رقابتی شما باشد. گاهی ارائه خدماتی ولو اندک و کم هزینه سبب ایجاد حس ارزشمندی در مسافرین خواهد شد که در نهایت به وفادارای اشان به شما خواهد انجامید.

نبض ضربان بازار را رصد کنید.

از آنچه در بازار می گذرد اطلاع داشته باشید. بسته های رقبا را بررسی کنید و از خدمات متفاوت اطلاع داشته باشید تا در صورت نیاز مسافر بتوانید پاسخ مناسبی ارائه دهید. کمبود اطلاعات در خصوص رقبا و خدماتشان، حس ناکارآمد بودن شما را القا خواهد کرد.

در نهایت، با پیاده سازی وب سرویس تور کانکتوتا بر روی سایت شرکت خود، امکان رزرو آنلاین و فروش B2B تور  را برای مسافرین خود فراهم کنید.

فهرست مطالب