کانکتوتا

فروش آنلاین هتل

تأثیرات فروش آنلاین هتل

به عنوان یک هتلدار، زمانی که قصد دارید برای رزرو و فروش بیشتر برنامه ریزی کنید، شما هرگز نمیتوانید اهمیت و اندازه بازار بزرگ OTA و فروش آنلاین را نادیده بگیرید. در دو دهه گذشته OTA ها به طور کلی روند رزرو هتل ها را تغییر داده اند.

با این حال، شما در نهایت درصد زیادی از مبلغ رزرو خود را به آنها می دهید! همچنین، آنها تمام اطلاعات مهمان را کنترل می کنند وقبل از ورودشان به هتل،  مانع از دسترسی شما به مهمانان می شوند. بنابراین، شما دسترسی به یکی از جنبه های حیاتی سرویس مهمان که شخصی سازی  اطلاعات برای هتل قبل از ورود است را از دست خواهید داد.

در این مقاله سعی شده ، تعدادی از دلایل قانع کننده برای تمرکز بر فروش آنلاین مستقیم هتل  را برای شما بیان کنیم. در ادامه با برسی این نکات مهم با کانکتوتا همراه باشید.

فروش آنلاین هتل

انجام رزرواسیون مستقیم، در نتیجه از دست ندادن بخشی ازدرآمد تحت عنوان کمیسیون OTA

یعنی ذخیره، 15٪ – 25٪ مبلغ، کمیسیونی که به OTA پرداخت می کنید.

به علاوه، اطلاعات مهمانهای خود را به عنوان OTA ها نگه می دارید که در حالت کلی آنها ،  با شما به اشتراک نمی گذارند.

تصور کنید، زمانی که شما 60٪ از رزروهای خود را از OTA دریافت می کنید، با نرخ 15٪ تا 25٪، چه میزان از در آمدتان را برای کمیسیون از دست می دهید. در صورتی که کل درآمد حاصل ازفروش از طریق کانال های مستقیم ، متعلق به شماست.

با رزرو مستقیم، هزینه خرید اتاق،  برای هر مهمان کاهش می یابد

اطمینان از لغو رزرو کمتردر فروش آنلاین هتل

تقریبا 40 درصد  رزروهایی که از OTA دریافت میشود، معمولا کنسل می شود. بر اساس گزارشی در سال 2016،میزان کنسلی در Booking.com   ، 104% بیشتر از وب سایت  خودهتل ها و Expedia  بوده است .

حالا دلیل این اتفاق چیست؟ OTA ها به دلیل سیاست های جذب مشتری، خدمات ‘Free cancellation و یا امکان پرداخت در هتل را ارائه میدهند. بر طبق آماری زمانی که مشتریان ، هزینه ای بابت رزرو اتاق هایشان پرداخت نمی کنند، احتمال کنسلی بسیار بالاست. در نتیجه مسافران معمولا از طریق OTA ها، چندین رزرو انجام می دهند و تا دقیقه 90 همه را نگه می دارند و در نهایت همه را جز یکی کنسل می کنند. این فرایند کنسل کردن،  به “درآمد از دست رفته” و “از دست دادن فرصت” برای هتل ها می انجامد.

در شرایطی که استراتژی مدیریت درآمد به خوبی برنامه ریزی شده باشد، خطری جدی محسوب می شود، زیرا می تواند پیش بینی اشغال هتل شما را نیز کاهش دهد. در صورتی که اگر شما موفق به گرفتن حداکثر رزرو مستقیم از طریق وب سایت هتل خود باشید، همه چیز می تواند بهتر شود. به این دلیل که، معمولا، مهمانان باید هنگام رزرو آنلاین از سایت شما، مبلغی  را از پیش پرداخت کنند. این باعث می شود که آنها از لغو رزرو خود در شرایط عادی جلوگیری کنند.

پایگاه داده مشتریان خود را داشته باشید، بطور مستقیم در ارتباط باشید، آفرها را خودتان برای آنها بفرستید.

بسیاری از OTA هااطلاعات ایمیل مشتریان را در اختیار هتل ها نمیگذارند. این محدودیت باعث جلوگیری از برقراری ارتباط با مهمانان شما قبل از ورود آنها به هتل می شود. بنابراین، شما نمیتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید تا بدانید چه چیز بیشتری می توانید به خدمات خود اضافه کنید. همچنین شما نمی توانید در آینده آنها را از آفرها و تخفیفات خود مطلع سازید.

در صورتی که اگر رزرو ها از سایت خود شما صورت گیرد، براحتی میتوانید به طور مستقیم با مهمانان گذشته خود ارتباط برقرار کنید. برای آنها تبلیغات هدفمند ارسال کنید. به آنها بگویید که چگونه تلاش می کنید که اقامت بعدی اشان را به یاد ماندنی تر کنید. در اینصورت احتما بیشتری دارد که در تعطیلات بعدی نیز به سراغ شما بیایند.

در نهایت همه آن چیزی که باید انجام دهید این است که از خودتان بپرسید «آیا می خواهید کسب و کار هتل خود را به طور مداوم رشد دهید» یا « از مزایای فوری OTA خوشحال هستید» .

کانکتوتا با پیاده سازی وب سرویس هتل ، بر روی سایت شما، امکان رزرو فروش آنلاین هتل را بطور مستقیم توسط خودتان فراهم می کند.

فهرست مطالب