کانکتوتا

سیستم نرم افزاری رزرواسیون

سیستم نرم افزاری رزرواسیون

سیستم نرم افزاری رزرواسیون یا PMS نرم افزاری است که به هتل ها کمک می کند تا مدیریت عملیات روزانه خود را به شکل موثر سازماندهی، وبرنامه ریزی کنند. هتل های بزرگ و کوچک، مستقل یا زنجیره ای هر نوعی که باشند را یاری می کند تاگردش کار اداری از جمله رزرو، چک این مهمانان ورودی، اختصاص اتاق به مهمانان، اعطای وظایف خانه داری و صدور صورت حساب وچک اوت و غیره را مدیریت کنند.

آنچه به عنوان یک نرم افزار هتل شناخته می شود در حقیقت به عنوان مرکز عصبی فعالیت های هتل عمل می کند، و جریان هماهنگ اطلاعات مربوط به ادارات داخلی را تضمین می کند. به کار بستن این سیستم ها به کارکنان هتل کمک می کند تا توابع عملیاتی را در تمام بخش ها بهتر هماهنگ کنند. به عبارت ساده، هتل PMS به طور خودکار مدیریت عملیات را ساده می کند و موجب صرفه جویی در زمان می شود و کارکنان زمان بیشتری برای رسیدگی به مهمانان هتل خواهند داشت.

چه کسی درهتل با سیستم نرم افزاری رزرواسیون یا PMS کار می کند؟

مدیر اصلی هتل، کارمند فرانت دسک، خانه داری و یا دیگر کارکنان؟ جواب تقریبا همه است. همه در هتل به نوعی با PMS کار می کنند. بیایید ببینیم که هتل PMS چگونه به هر کدام از آنها کمک می کند.

بخش فرانت دسک و رزرواسیون هتل

کارکنان میزبان هتل میتوانند با استفاده از هتل PMS هوشمند، روند رزرو را ساده تر کنند. حال این رزرو  بطور حضوری انجام شده باشد یا از طریق سایت آنلاین و یا آژانس های هواپیمایی. تخصیص اتاق به مهمان ها، و کانفرم کردن اتاق ها نیز با PMS به آسانی انجام می پذیرد. آنها همچنین می توانند درخواست برای لغو رزرو / اصلاح رزرو و ارتقاء اتاق و غیره را با سهولت انجام دهند. برخی از وظایف دیگر کارکنان فرانت دسک (پذیرش هتل)  که با  PMS انجام می شود به شرح زیر است:

پذیرش مهمان ها

عملیان چک این/ چک اوت

مدیریت اتاق – علامت گذاری اتاق هایی که نیاز به  رسیدگی خانه داری دارند.

بخش خانه داری:

خانه داری عالی در ایجاد رضایت مهمان نقش حیاتی دارد. وقتی که کارکنان پذیرش عملیات چک اوت را انجام می دهند و اتاق خالی شده را ثبت می کنند، پس از اتمام کار، PMS یک هشدار به خانه داری می فرستد. و هنگامی که تمیزکاری انجام می شود و اتاق آماده است، کارمندان خانه داری می توانند اتاق را به عنوان آماده برای مسافر در نرم افزار علامت گذاری کنند. این کار کمک می کند تا کارکنان پذیرش سریع تر به لیست اتاق های آماده ارائه به مسافرین دسترسی داشته باشند و بخصوص در زمان های شلوغی مهمانان را سریع تر پذیرش کنند. در نهایت این عمل به سرعت سیستم های رزرواسیون نیز کمک  می کند.

مدیر کل

مدیران ارشد هتل،  مراقبت از مدیریت کل هتل را بر عهده دارند. آنها همچنین مسئول برنامه ریزی استراتژیک برای اطمینان از موفقیت یک هتل هستند. برای این، آنها نیازبه نفوذ در تمامی بخش های هتل و دانستن تمامی اطلاعات دارند. این بینش توسط PMS براحتی در دسترس آنها است. یک  PMS گزارش های عملیاتی بخش های مختلف مثل گزارش درآمد، گزارش رزرو، گزارش خانه داری، گزارش حسابرسی شبانه، گزارش مالی، گزارش تاریخ مهمان ها و غیره را برای تصمیم گیریهای کلیدی را در دسترس مدیران قرار میدهد.

کانکتوتا با پیاده سازی سیستم نرم افزاری رزرواسیون هتل ، بر روی سایت هتل شما، امکان رزرو و فروش آنلاین را بطور مستقیم توسط خودتان فراهم می کند.

سیستم نرم افزاری رزرواسیون

فهرست مطالب