سیستم رزرو بلیط اتوبوس

سیستم رزرو بلیط اتوبوس

سیستم رزرو بلیط اتوبوس

امروزه همه چیز بصورت سیستماتیک انجام می شود. حتی خرید بلیط های اتوبوس نیز توسط سیستم های کامپیوتری پردازش و انجام می شود. اپراتورهای حمل ونقل بین المللی از اصطلاح ” سیستم رزرو بلیط اتوبوس ” استفاده می کنندو به دلیل ماهیت پیش رزرو یا رزرو یک صندلی خاص در هر اتوبوس، از خالی ماندن صندلی ها پیشگیری می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا متوجه شویم چرا درفروش بلیط های اتوبوس های شهری و بین المللی تفاوت وجود دارد و برای فروش بلیط اتوبوس های بین المللی نیاز به سیستم رزرو بلیط اتوبوس است.

 تعریف بلیط ، در یک سیستم رزرو بلیط چیست؟

ممکن است یک سوال با یک پاسخ واضح به نظرشما برسد: که بلیط چیست؟ یک بلیط یا سند مسافرتی در زمینه صنعت حمل و نقل مسافر است  ، نشانه ای است که ثابت می کند که یک فرد حق استفاده از خدمات حمل و نقل مانند اتوبوس، قطار، کشتی و غیره را طبق شرایط مورد توافق بین ارائه دهنده خدمات و مسافردارد.

از آنجا که حمل و نقل محلی و بین المللی اهداف مختلف و مقررات  متفاوتی دارند و اغلب توسط نهادهای مختلف مدیریت می شود، شرایط و روش هایی که در آن این دو نوع بلیط نیز فروخته می شود، به طور اساسی تغییر می کند. به عنوان مثال، حمل و نقل اتوبوس های محلی اغلب مسئولیت های دولت های محلی است، در حالی که حمل و نقل بین شهری اغلب توسط شرکت های تجاری اداره می شود.

تفاوت بین بلیط های حمل و نقل داخلی و بین المللی

اول اینکه تعداد مسافرینی که وسیله نقلیه می تواند حمل کند متفاوت است. بطور مثال اتوبوس های شهری دارای تعداد متفاوت مکان های ایستاده برای جابجایی بیشتر مسافران هستند. این به این معنی است که هیچ اطلاعات خاصی از موجودی صندلی نیاز نیست. از سوی دیگر، اتوبوس های راه دور و بین المللی به علت نگرانی های امنیتی، تعداد محدودی صندلی را دارند و وضعیت پر وخالی بودنشان نیز برای فروش و خالی نماندن مهم است.

به عنوان یک قاعده کلی، حمل و نقل محلی یک نرخ ثابت دارد. . بنابراین کرایه برای بلیط اتوبوس محلی (یا تراموا، مترو و سایر وسایل حمل و نقل شهری) ممکن است براساس یک واحد زمان خاص یا یک منطقه سفر خاص تعیین گردد و برای همیشه ثابت باشد. اما  بلیط اتوبوس های بین المللی به این صورت نیست. در زمان های های سیزن و یا لو سیزن ، بر حسب کم و زیاد شدن مسافر، قیمت آنها نیز می تواند تغییر کند. بر خلاف اتوبوس های شهری، در صورت کم شدن و یا زیاد شدن تقاضا نرخ صندلی ها کم یا زیاد می شود. دقیقا مانند آنچه در مورد بلیط هواپیما اتفاق می افتد.

سیستم رزرو بلیط اتوبوس

به دلیل دسترسی محدود صندلی ها در اتوبوس های بین المللی، وجود سیستم رزرواسیون پیشرفته بسیار مهم است. خرید یک بلیط معمولا تضمین می کند که در تاریخ و زمان خاصی برای سفر مورد نظر در یک اتوبوس جای وجود خواهد داشت. در سیستم های رزرو بلیط پیشرفته تر، مسافرین حتی می توانند صندلی خود را انتخاب کنند و در صورت دسته جمعی سفر کردن، صندلی های خود را کنار هم رزرو کنند.

سیستم های رزرو مرکزی مدرن با مدیریت موجودی بصورت آنلاین اطمینان حاصل می کنند که وضعیت هر صندلی همیشه مشخص است تا حدالامکان از خالی ماندن آن جلوگیری شوددر . هنگام رزرو آنلاین، اپراتورها معمولا اطلاعات تماس مسافر را دریافت می کنند، این عمل به آنها اجازه می دهد تا قبل از عزیمت با مشتریان ارتباط برقرار کنند، تاییده رزرو را روی تلفن همراهشان بفرستند و یا حتی در صورت بروز اتفاقات ناگهانی مثل کنسل شدن و یا تغییر ساعت ، مسافرین را مطلع سازند.

یک سیستم رزرو بین المللی باید تعداد زیادی از پارامتر های مختلف مانند مبدا، مقصد، تاریخ و زمان سفر را برای قیمت گذاری در نظر بگیرد. اپراتورهای اتوبوس بین المللی می توانند قیمت های بالاتری را برای بلیط های فروخته شده در تاریخ یا زمان خاصی از تقاضا درخواست کنند، پیشنهادات تخفیفی در مورد بلیط های از قبل خریداری شده اعمال کنند، یا حتی قیمت گذاری های پویا را با توجه به میزان پر بودن یا خالی بودن هر اتوبوس خاص، اعمال کنند. چنین پیچیدگی هایی در سیستم های خرید بلیط حمل و نقل شهری وجود ندارد.

کانکتوتا با پیاده سازی سیستم رزرو بلیط  اتوبوس، بر روی سایت شما، امکان رزرو و فروش آنلاین بلیط های اتوبوس داخلی و خارجی را بطور مستقیم برای مشتریانتان فراهم می کند.

سیستم رزرو بلیط اتوبوس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *