کانکتوتا

سیستم رزرو اتوبوس

سیستم رزرو اتوبوس

آیا سیستم رزرو اتوبوس شما امن است؟

در این عصر دیجیتال که اکثر شرکت ها از نوع خاصی از سیستم هایی استفاده می کنند که اطلاعات مربوط به کسب و کار را پردازش می کنند، خطرات امنیتی در هر گوشه ای وجود دارد. و البته سیستم های رزرواسیون نظیر سیستم رزرو اتوبوس نیز در این میان استثنا نیست.
از آنجا که سیستم های رزرو ستون فقرات هر اپراتور است، امنیت این سیستم ها بسیار مهم است و نمی توان اصلا آنها را نادیده گرفت. اگر چیزی اتفاق بیافتد، براحتی می تواند باعث ایجاد خسارت به کسب و کار شما شود. اما ازکجا بدانید سیستم شماامن است یا خیر؟ برای کمک به شما در این زمینه، ما سه تهدید امنیتی اصلی علیه یک سیستم رزرو و برخی از راه های ممکن برای محافظت از تجارت شما در برابر آنها را شناسایی کرده ایم.

دسترسی غیر مجاز داده

در این مورد، خطرات اصلی کارکنان خودتان یا برخی از هکرهای بیرونی هستند که مایل به نابودی، سرقت و یا تغییر داده های موجود در سیستم شما هستند.

نشانه های تهدید امنیتی:

سیاست های ضعیف امنیت – به عنوان مثال، کامپیوتر ها به طور خودکار قفل نمی شوند، هیچ آموزشی برای کارمندان و غیره در جهت حفاظت و اهمیت حفاظت از اطلاعات صورت نگرفته
سیاست های رمز عبور ضعیف – الزامات برای کلمه عبور به اندازه کافی قوی نیست و چرخش رمز عبور وجود ندارد.
دسترسی آسان به سیستم – شما می توانید از هر کامپیوتری به سیستم دسترسی پیدا کنید (به عنوان مثال کامپیوتر کتابخانه) و نیازی به اتصال به شبکه شرکت نیست.
معیارهای امنیتی سیستم ضعیف – دسترسی آسان به محیط میزبانی، بدون فایروال و غیره. معمولا این کار توسط ارائه دهنده یک سیستم مبتنی بر ابر انجام می شود. اگر سیستم را در سایت دارید، باید از خودتان مراقبت کنید.
بدون رمزگذاری – داده ها در سیستم رمزگذاری نمی شوند، به این معنی است که تقریبا هر کسی می تواند به آن بدون هیچ مشکلی دسترسی پیدا کند.

حمله به سیستم

شایعترین نوع حمله یک حمله DDoS (Distributed Denial of Service) است که امروزه نگرانی اصلی در امنیت اینترنت است. حمله شامل یک مقدار زیادی از درخواست های تقلبی است که “سیستم” را مسدود می کند و در نهایت آن را خراب می کند. یک راه مقابله با چنین حمله ای، استفاده از بوت نت است. بوت نت یک گروه از رایانه ها است که توسط نرم افزارهای مخرب آلوده شده اند و تحت کنترل یک بازیگر مخرب قرار گرفته اند. بنابراین، مهاجم درکنترل این گروه است و از آن برای تقلید رفتار واقعی یک کاربر استفاده می کند. این باعث می شود که حمله بسیار سخت تر شود، که به نوبه خود در محافظت از سیستم چنین حملاتی را دشوار می سازد.
کلید اساسی برای شکست دادن این حملات، تشخیص الگوهایی از مهاجمان است، به این ترتیب که سیستم  تقاضای واقعی کاربران از ربات را تشخیص می دهد. اگر الگوی مخربی تشخیص داده شود، می توان آن را با یک فایروال فیلتر کرد، و آنها را از سیستم دور نگه داشت.

خرابی سخت افزار و نرم افزار

امروزه با افزایش تعداد ارائه دهندگان خدمات ابری، خطرات مربوط به خرابی های سخت افزاری بسیار کم است.اما اگر سرورهای خود را داریدو فعالیت های مربوط به امنیت سخت افزار ، همه بر روی شانه های شماست. این بدان معنی است که شما باید یک کارمند را به عنوان مسئول سخت افزار در سرورها استخدام کنید.

نتیجه گیری

سیستم های رزرواسیون نیاز به امنیت بالایی دارند. اگر پس از خواندن این مطلب متوجه شدید که برخی از بخش های امنیتی سیستم شما نیاز به بهبود دارند ، توصیه می کنیم که همین حالا شروع به انجام تغییرات لازم جهت امن کردن سیستم های خود کنید.بهترین گزینه این است که از یک ارائه دهنده سیستم مبتنی بر ابر استفاده کنید تا کار شما آسان تر شود.
کانکتوتا با پیاده سازی سیستم رزرو  اتوبوس، بر روی سایت شما، امکان رزرو و فروش آنلاین بلیط های اتوبوس داخلی و خارجی را بطور مستقیم برای مشتریانتان فراهم می کند.

فهرست مطالب