کانکتوتا

سیستم رزرواسیون بلیط اتوبوس

سیستم رزرواسیون بلیط اتوبوس

چگونه نمایندگان فروش دیجیتال بر تکنولوژِی سیستم رزرواسیون بلیط اتوبوس تاثیر می گذارند؟

5تا10 سال پیش هدف اصلی سیستم رزرواسیون بلیط اتوبوس، اطمینان از توزیع رزرو صندلی و بلیط در کانال های فروش خود اپراتور بود. اگرچه بسیاری از اپراتورهای اتوبوس که در بازار بین المللی در حال رقابت بودند، با شبکه وسیعی از آژانس های مسافرتی ارتباط داشتند، اما یش از 90 درصد بلیط از طریق شبکه داخلی و دفاتر فروش خود اپراتور فروخته می شد.

امروزه ماهیت شبکه نمایندگی فروش تغییر کرده است و کاملا واضح است که در 5 تا 10 سال آینده حتی بیشترنیز تغییر خواهد کرد. در این مقاله بررسی می کنیم که این تغییرات اساسی چگونه بر زیربنای سیستم های رزرو و فن آوری پشتیبان آنها تاثیر می گذارد.

نرخ تبدیل رزرو

آژانس های مسافرتی که در مقدمه ذکر شده ،در اغلب موارد ، نماینده فروش، اپراتورها بودند. اغلب آنها از نرم افزار رزرو خود استفاده کردند که حاوی محتوای و محصولات اپراتورهای مختلف بود .البته این کار تنها برای آژانس های مسافرتی بزرگ تر در دسترس بود و براساس تخصیص مجوز صندلی ها بود. اما در مورد این مدل مشخص بود که مسافران خود درخواست بلیط را درسیستم رزرو اپراتور ثبت نمی کنند واین نماینده یا آژانس مسافرتی بود که این کار را برای انها انجام میداد.

این کار منجر به نرخ بالای تبدیل بین درخواست سفر (در دسترس بودن صندلی، کرایه، برنامه، و غیره) و تعداد رزروهایی که توسط یک فرد می تواند انجام شود، می شد.امروزه با دسترسی روزافزون رزروهای اینترنتی و آژانس های مسافرتی دیجیتالی خودکفا، این خود مسافران هستند که درخواست های خودرا ثبت می کنند و در صف منتظر ارائه درخواست به کارمند رزرواسیون گیشه بلیط نیستند. این تغییر همراه با امید به پاسخ بصورت آنلاین، تغییر قیمت به طور پویا و گسترش امکانات سفر باعث افزایش میل مسافر به خرید بلیط می شود

مقیاس پذیری

یکی از دلایل اصلی حرکت از سوی سیستم فروش آژانسهای قدیمی به کانال های فروش دیجیتال این است که اکثر آنها با استفاده از اصول طراحی مدرن از نرم افزاری یکپارچه استفاده می کنند. این بدان معنی است که تمام توابع مختلف سیستم رزرو (برنامه، کرایه، موجودی، رزرو، تحویل بلیط، و غیره) به عنوان اجزای متصل در یک سیستم سراسری تعریف می شوند.

B2B API

بدون شک می توان گفت که یکی از پیش نیازهای پیوستن به کانال های توزیع دیجیتال یک API مستند و ساختار یافته برای فروشندگان خارجی است که با آن ارتباط برقرار کنند. یک API مدرن باید کل فرایند رزرو، لغو و اصلاح پروسه را شامل شود و تمام پیچیدگی های صنعت اتوبوس و حمل و نقل بر پایه سیستم اتوبوسرانی را پوشش دهد.

نتیجه گیری

در هنگام انتخاب سیستم رزرواسیون بلیط اتوبوس، اطمینان حاصل کنید که سیستم رزرو اتوبوس شما رسیدگی به مشکلاتی که ممکن است برای نمایندگان فروش دیجیتال پیش بیاید را تضمین می کند و همچنین طور مداوم در حال تکامل برای رفع نیازهای روزافزون بازار است.

کانکتوتا با پیاده سازی سیستم رزرواسیون بلیط  اتوبوس، بر روی سایت شما، امکان رزرو و فروش آنلاین بلیط های اتوبوس داخلی و خارجی را بطور مستقیم برای مشتریانتان فراهم می کند.

سیستم رزرواسیون بلیط اتوبوس

فهرست مطالب