سیستم رزرواسیون اتوبوس

سیستم رزرواسیون اتوبوس

سیستم رزرواسیون اتوبوس

پنج مرحله قبل از خرید یک سیستم رزرواسیون اتوبوس

خرید یک سیستم مدرن مدیریت رزرو می تواند یک روند کسل کننده باشد.  مقدار زیادی از جنبه های اساسی وجود دارد که باید حتما در نظر گرفته بشود.  زیرا این سیستم در سال های آینده مسئول پردازش جریان درآمد کل شرکت شما خواهد بود. بنابراین، برای کمک به شما در غلبه بر این چالش جسورانه، سعی کردیم در این راهنما مراحل خرید یک سیستم رزرواسیون اتوبوس خوب را با شما مرور کنیم.

1- لیست مورد نیاز

یک لیست مورد نیاز را که شامل الزامات خاص تجاری است، تهیه کنید. هر مورد باید شامل یک توضیح کوتاه از هدف تجاری که انتظار میرود با چنین شرایطی بر آورده شود باشد. در صورت امکان، سعی کنید از الزامات چند کلمه ای و یا یک خطی اجتناب کنید زیرا آنها می توانند بیش از حد عمومی باشند و در نتیجه اشتباه تفسیر شوند.

هنگام توصیف الزامات، نباید از ویژگی های سیستم های موجود یا فرآیندهای کسب و کار خود به عنوان مبنایی برای توصیف استفاده کنید. آنها ممکن است دلیل محدودیت های تکنولوژی ویا طراحی تجربه کاربری منسوخ شده باشند. برای یافتن یک راه حل جدید، باید همه فرآیندهای کسب و کارخود را در نظر بگیرید.

مهم این است که بدانیم که سیستم های فعلی چه کاستی هایی دارند و چه چیزی باعث این کاستی ها می شود. این کاربه درک خوبی از چگونگی سیستم جدید برای رسیدن به اهداف کسب و کار کمک می کند. اغلب شرکت های ارائه کننده سیستم های رزرواسیون نسخه های نمایشی دارند. بخوبی این نسخه های نمایشی را بررسی کنید  تا ببیند با جنبه های مهم کسب و کار شما همپوشانی دارند یا خیر

2- معیارهای ارزیابی

مثلث معمول اولویت بندی شامل سه جنبه – قیمت، زمان و عملکرد است. موفقیت اغلب پروژه ها بستگی به دقت ارزیابی این اولویت ها و پیگیری آنها در طول پروژه دارد. در حال حاضر می توان چیزهای بیشتری را در نظر گرفت اما تجربیات ما نشان می دهد که این سه سوال کافی به نظر می رسد:

آیا موضوع حذف سیستم قبلی و راه اندازی سیستم جدید در اسرع وقت امکان پذیر است؟ در چنین مواردی، شما باید به وضوح برنامه ریزی کنید که کدام اهداف از اهمیت بیشتری برخوردار باشند و چگونه می توان با مشکلات مهاجرت به یک سیستم جدید مقابله کرد.

آیا تنها به سیستمی مقرون به صرفه بدون توجه به زمان استقرار یا عملکردهای کارکردی نیاز دارید ؟ در چنین مواردی، ارزیابی مناسب از عملکرد پیش بینی شده مهم است. رویکرد مقرون به صرفه معمولا به حداقل مجموعه ای از ویژگی ها و سفارشی سازی مربوط می شود. بنابراین، واقعا مهم است که سیستم بر اساس حداقل نیاز های شما طراحی شود.

نیاز به حداکثرکارکرد ویژگی های اساسی دارید؟ باید اطمینان حاصل کنید تا در صورت نیاز، فروشنده قادر به ارتقا سیستم شما می باشد. فراموش نکنید تغییرات تکنولوژیکی با سرعت اتفاق می افتد و سیستم ها بسیار زود تر از سابق منسوخ می شوند.بدون بررسی عوامل بالا هدف شما در تعویض سیستم رزرو جدید بیش از حد مبهم است و می تواند نتیجه مورد انتظار را در معرض خطر قرار دهد

3- مدل مالی پیشنهادی

مدل مالی ترجیحی برای خرید معمولا از وضعیت مالی و اصول خرید شرکت خاص پیروی می کند. ما توصیه می کنیم به طور واقعی ، طول عمر سیستم رزرو را ارزیابی کنید و بر اساس آن برآورده هزینه کنید. اگر چه سیستم هایی وجود دارند که بیش از 20 سال کار کرده اند،اما این انتظار واقعی از زندگی در جامعه دیجیتال امروز نیست.

4-اطلاعات مربوط به کسب و کار شما

یک لیست از آمار مربوط به کسب و کار خود را آماده کنید. این آمار ارزیابی بهتری از انتظارات شما ارائه می دهد. لیست باید شامل موارد زیر باشد:

تعداد مسافرین یا بلیط ها (یک طرفه) که سالانه به فروش می رسد

نوع بلیط و آمار استفاده مربوطه

تعداد وسایل نقلیه و صندلی مربوطه

تعداد دفعات هفتگی

طیف کانال های فروش، از جمله انواع نقاط فروش (به عنوان مثال نمایندگان وب، نمایندگان فروش فیزیکی و دیجیتال، پردازنده و غیره)

5-سوالاتی برای ارائه دهنده

ما توصیه می کنیم لیستی از سوالاتی را که از ارائه دهنده در طول فرآیند خرید خواسته می شود، ایجاد کنید مانند:

ساختار مالکیت فروشنده
ساختار سازمانی
پایداری مالی
مراجع – هدف اصلی ارزیابی قابلیت و تجربه فروشندگان مربوط به کسب و کار خاص شما است
نقشه راه برای 2 سال آینده
فرآیند پشتیبانی

نتیجه گیری

با تکمیل این چک لیست، شما یک نقطه شروع خوب برای یک خرید موفق خواهید داشت. این موضوعات ضروری به شما کمک می کند تا فروشنده های بالقوه برای یافتن بهترین راه حل برای اهداف کسب و کار خود رابه آسانی بیابید.

کانکتوتا با پیاده سازی سیستم رزرواسیون اتوبوس ، بر روی سایت شما، امکان رزرو و فروش آنلاین بلیط های اتوبوس داخلی و خارجی را بطور مستقیم برای مشتریانتان فراهم می کند.

سیستم رزرواسیون اتوبوس

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *