کانکتوتا

سیبر

Sabre سیبر

سیبر نخستین سیستم رزرو کامپیوتری در جهان

سیبر یکی دیگر از سیستم های توزیع رزرواسیون جهانی است. سیستم توزیع جهانی یک سیستم کامپیوتری است که متعلق به شرکتی است که امکان انجام معاملات بین ارائه دهندگان خدمات گردشگری، به ویژه خطوط هوایی، هتل ها، شرکت های کرایه خودرو و آژانس های مسافرتی را فراهم می کند. این شرکت مستقر در ساوت لیک، تگزاس است و کارمندانی در نقاط مختلف جهان دارد.

تاریخچه سیبر

در ابتدا هلدینگ سیبر با هدف  ایجاد یک سیستم رزرو آنلاین برای بهینه سازی و توسعه  رزروپروازهای American Airlines شروع به کار کرد. در دهه 50 به دلیل افزایش حجم مسافرین، هواپیمایی امریکا با یک چالش جدی در بخش رزرواسیون پرواز ها مواجه شد.  تا قبل از معرفی سیبر، سیستم رزرو پروازها بصورت کاملا دستی انجام میشد. اپراتورها بر اساس کارتهای موجود عملیات رزرو را انجام میدادند. که پس از رزرو هر صندلی، روی کارت مربوط به آن علامت می گذاشتند. با توسعه ناوگان هوایی و افزایش حجم مسافرین این روش نیازمند نیروی انسانی بیشتر و در نتیجه تاخیر و صرف زمان بیشتر بود.از این رو نیاز به سیستمی کامپیوتری که بتواند اطلاعات را در لحظه پردازش کند کاملا احساس می شد.

در سال1972 مکس هوپر با پیوستن به American Airlines به عنوان مدیر سیبر، فعالیت خودش را آغاز کرد. که در نهایت منجر به ساخت نخستین سیستم رزرو کامپیوتری در جهان شد. در حال حاضر سیبر به عنوان یک شرکت پیشگام در استفاده از فن آوری در صنعت هواپیمایی و خدمات مسافرتی فعالیت می کند.

از طریق سیبر امکان نرخ گیری، رزرو، و صدوربلیط یا خدماتی که توسط ایرلاین ها، هتل ها، ، ارائه دهندگان خدمات ریلی و اپراتورهای تورو شرکت های کرایه اتومبیل ارائه می شود، وجود دارد. این سیستم میلیون ها مسافر در سراسر جهان را به  بیش از 400 شرکت هواپیمایی، 90000 هتل، 30 شرکت اجاره اتومبیل و 200 اپراتور تور و ده ها خط راه آهن و کشتی کرزو و تفریحی متصل می کند.

این شرکت با شعار جلوتر از رقابت باش، رهبری مسیر توسعه خدمات سفر آنلاین را برعهده گرفته است و متخصصان این شرکت همواره در صدد ارائه راه حل های خلاقانه در حوزه محصولات سفر هستند.

خدمات سیبرسیبر

این شرکت به سه واحد تجاری تقسیم شده است.

شبکه سفر سیبر که بصورت یک سیستم توزیع جهانی عمل می کند.

راهکارهای توسعه ایرلاین ها-  تکنولوژی های مرتبط با ایرلاین ها

راهکارهای توسعه هتل داری

فهرست مطالب