کانکتوتا

رزرواسیون

رزرواسیون Reservation

شرکت کانکتوتا ، ارائه دهنده و سرویس های مختلف در حوزه محصولات سفر و خدمات گردشگری است. این وب سرویس ها، خدماتی چون، پروازهای داخلی، خارجی و هتل ها را در بر می گیرد. در واقع با وجود این وب سرویس ها، هر آژانس هواپیمایی به تنهایی قادر است با اتصال به سیستم های رزرواسیون جهانی، به امکان فروش محصولات مرتبط به سفر در هر کجای جهان متصل شود.

سیستم های رزرواسیون

انواع سیسیتم های رزرواسیون به شرح زیر است.

سیستم های توزیع جهانی   GDS (global distribution systems)

سیستم های رزرواسیون کامپیوتری CRS (computer reservation systems or central reservation systems)

سیستمهای رزرواسیون آنلاین   ORS (online or webbase reservation systems)

سیستمهای توزیع جهانی یا GDS

آمادئوس Amadeus، گالیله Galileo، سیبر Sabre، ورداسپن Worldspan و سیرنا تراول Sirena-Travel از این نوع هستند. که از میان آنها تنها GDS فعال در ایران سیستم آمادئوس است که از سال 1382در ایران شروع به فعالیت کرده است.

سیستم های رزرواسیون کامپیوتری یا CRS

سیستم های مانند گابریل (Sita CRS (Gabriel،  مقیم و سپهراز این دسته هستند. سیستم گابریل همانطور که در قبل گفته شد از سال 1379 توسط هما اسفاده شده و تا به امروز نیز مورد استفاده قرار می گیرد و در حال حاضر امکان دسترسی به رزرو سایر خطوط هواپیمایی به غیر از هما نیز توسط این سیستم امکان پذیر است.

مجموعه نرم افزاری مقیم، شامل سیستم رزرو پرواز,هتل و تور است. این سیستم دارای دو بخش اجرایی مالی و فروش است که از لحاظ طراحی شامل دو بخش لوکال و آنلاین می شود. سیستم سپهر نیز، مجموعه ای از نرم افزارهای رزرو پرواز، هتل، خدمات گردشگری است. همچنین نرم افزارهای مالی متصل به سیستم رزرو، بخش مالی رزرو های انجام شده را مدیریت می کند.

سیستم های رزرواسیون آنلاین   رزرواسیونORS

عملیات این بخش از فروش، به صورت پرداخت آنلاین با کارتهای شتاب و یا بصورت اعتباری توسط آژانس های هواپیمایی یا دفاتر خدمات گردشگری طرف قرار دارد صورت می پذیرد. ماهان، قشم ایر، کیش ایر، آسمان، ایران ایر، فراسو، زاگرس، معراج، ایرتور، تابان از سیستم  آنلاین یا ORS بهره می برند.

کانکتوتا، با پیاده سازی وب سرویس های مختلف بر روی سایت شرکت شما، امکان رزرواسیون آنلاین خدمات سفر , محصولات سفر را برای مسافرین شما فراهم می کند.

 

فهرست مطالب