کانکتوتا

ربات گابریل

ربات گابریل

گابریل یک سیستم رزرو کامپیوتری آنلاین با سیستم توزیع جهانی (GDS) است که در ابتدا برای رزرو بلیط های هواپیمایی ایران ایر ساخته شد. سیستم نگهداری جای هما  HOMAC برای اولین باردر سال 1356 بر روی دستگاه های ایران ایرنصب شد. شرکت هما، با استفاده از سیستم رزرواسیون شرکت SITA، عملیات سیستم نگهداری جا را برای رزرو و فروش بلیط هواپیما فراهم کرد. ربات گابریل عملیات موجودی، رزرو و دیگر خدمات فروش بلیط را تسهیل می کند

سیستم های رزرو خطوط هوایی (ARS) بخشی از سیستم های خدمات مسافرتی (PSS) است و بصورت برنامه هایی هستند که ازطریق تماس مستقیم با مسافرکار می کردند.

ARS ها در نهایت به سیستم رزرو کامپیوتر (CRS) تبدیل شدند. برنامه های با این قابلیت که امکان رزرو آنلاین جا را برای اپراتورهای آزانس های مسافرتی یا در موارد خاص مثل پرواز های چارتری برای مسافران فراهم می کرد.

سیستم رزرواسیون شرکت SITA

داده های رزرو SITA شامل موجودی صندلی های پرواز، ثبت جای مسافر، خدمات کنترل خروج (DCS) و اطلاعات مربوط به فروش بلیط برای تجزیه و تحلیل و پیش بینی های مالی است. در واقع این سیستم، یک ابزار انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای بارگیری داده ها است که به ایرلاین ها کمک میکند تا در بازار رقابت باقی بمانند. SITA Reservations یکی از بزرگترین سیستم های مستقل و چند منظوره مدیریت مسافرتی در جهان است که توسط بیش از 120 خطوط هوایی استفاده می شود تا به 137.5 میلیون مسافر در سال برسد. این قابلیت کلیدی برای رزرو و کنترل موجودی، مدیریت پرواز و برنامه ریزی، همراه با قیمت گذاری، فروش بلیط از مزیت های این سیستم است.

SITA برنامه های خود را برای سیستم رزرو گابریل، که در حال حاضر توسط 160 گیرنده کوچکتر استفاده می شود، بر روی یک پلت فرم Unisys Aircore مبتنی بر وب، طراحی کرده است.

مزیت های ربات گابریلربات گابریل

ربات گابریل توسط SITA می تواند رزرو های انجام شده توسط دفاتر فروش هواپیمایی و توزیع کنندگان سفر و سایت های آنلاین را از طریق GDS ، مدیریت کند. ربات گابریل همچنین سهم کد و رزرو را تسهیل می کند و اجازه می دهد تا خطوط هوایی به فروش خدمات توسط خود و شرکت های تابعه  بپردازند.

فهرست مطالب