کانکتوتا

ایرلاین کیش ایر

ایرلاین کیش ایر

ایرلاین کیش ایر، یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی خصوصی درایران است، که جز شرکت های تابعه سازمان آزاد منطه کیش محسوب می شود. این ایرلاین از سال 1370 با هدف توسعه فعالیت های گردشگری جزیره کیش آغاز به کار کرد. در حال حاضر امکان رزرو پرواز های ایرلاین کیش ایر از طریق وب سرویس کانکتوتا نیز فراهم است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این ایرلاین آشنا کنیم.

ایرلاین کیش ایر

تاریخچه

شرکت هواپیمایی کیش ایر یا کیش ایر ایرلاینز، با کد یاتا Y9 از سال 1370 فعالیت های خود را با دو فروند هواپیمای اجاره‌ای آغاز کرد. این شرکت همزمان با ساخت و سازهای مدرن در کیش در راستای توسعه گردشگری دراین جزیره تاسیس گردید. با تبدیل شدن این جزیره به منطقه آزاد تجاری و تصمیم به توسعه فعالیت های گردشگری لزوم وجود راه های ارتباطی بین این جزیره و سایر شهرهای کشور را بیش از پیش، احساس می شد که در نهایت منجر به تاسیس یک ایرلاین خصوصی توسط سازمان منطقه آزاد کیش گردید.
در حال حاضر دفترهای این شرکت در شهرهای کیش و تهران مشغول به فعالیت است. این شرکت به عنوان اولین شرکت هواپیمایی ایرانی توانسته است گواهینامه استاندارد ایمنی هوانوردی موسوم به IOSA را کسب نماید . کیش ایر همچنین یکی از اعضای یاتا (YATA) نیز هست.

ناوگان هوایی ایرلاین کیش ایر

ناوگان هوایی این شرکت شامل 14 فروند هواپیما است که شامل، دو فروند هواپیمای A321، دو فروند هواپیمای A320، سه فروند هواپیمای Fokker 100، و هفت فروند هواپیمای مک‌دانل داگلاس است. در گذشته این ایرلاین ۲ فروند هواپیمای مسافربری توپولوف نیز در ناوگان خود داشت که پس از اعلام ممنوعیت از استفاده ازاین هواپیما توسط سازمان هواپیمایی کشوری، از ناوگان هوایی این شرکت کنار گذاشته شد.

کلاسهای پروازی

کلیه پروزا های این شرکت هواپیمایی در دو کلاس پروازی اقتصادی یا اکونومی (Economy) و تجاری یا بیزنس کلاس (Business Class) انجام می پذیرد. مسیرهای تهران- کیش- تهران و تهران- مشهد- تهران دارای کلاس پروازی بیزنس می باشد.

مقاصد پروازی

کیش ایر پروازهای به مقاصد داخلی ایران همچون آبادان، ابوموسی، اراک، اهواز، اصفهان، بندرعباس، عسلویه، کرمان، کرمانشاه، ماهشهر، مشهد، رشت، قشم، شهرکرد، شیراز،شاهرود و زنجان دارد.
همچنین مقاصد بین المللی کیش ایر شامل مقاصدی چون باکو، بغداد، عمان، دمشق، استانبول و دبی و شارجه می باشد.
کانکتوتا، با پیاده سازی وب سرویس پرواز،بر روی سایت شرکت شما، امکان رزرو آنلاین بلیط پرواز های ایرلاین کیش ایر را برای مسافرین شما فراهم خواهد کرد.

ایرلاین کیش ایر

فهرست مطالب