کانکتوتا

ایرلاین کاسپین

ایرلاین کاسپین

ایرلاین کاسپین ، نام یکی دیگر ازشرکت های هواپیمایی خصوصی فعال ایرانی است.  در مقاله های قبلی به معرفی ایرلاین های دیگر پرداخته ایم . در این مقاله نیز قصد داریم به معرفی شرکت کاسپین بپردازیم و شما را بیشتر با این ایرلاین داخلی آشنا کنیم. در حال حاضر امکان رزرو پرواز های ایرلاین های مختلف از جمله کاسپین از طریق وب سرویس کانکتوتا فراهم است.  در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این ایرلاین آشنا کنیم.

تاریخچه ایرلاین کاسپین

این شرکت هواپیمایی خصوصی در سال 1372 در شهر تهران تاسیس گردید. دفتر اصلی این شرکت هواپیمایی که با همکاری نیروی هوایی ایران فعالیت می کند در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد. شرکت کاسپین مانند دیگر ایرلاین ها، در ابتدای کار از هواپیما های توپولوف استفاده می کرد. اما در پی اعلام مممنوعیت از این نوع هواپیما، کلیه هواپیماهای توپولوف خود را از نادوگان هوایی خودخارج کرد و هواپیما های بوئینگ جایگزین آنها شدند.ایرلاین کاسپین

این شرکت همواره با آموزش کادر انسانی مجرب و گسترش و تجهیز ناوگان هوایی خود، در صدد ارائه بهترین خدمات به مسافران بوده وامیدوار است  تا با گسترش ناوگان هوایی خود سهم بیشتری از جابجایی مسافر در مسیر های داخلی و بین المللی را بر عهده داشته باشد.

ناوگان هوایی

در ابتدا این شرکت فعالیت خود را با چهار فروند هواپیمای یاک ۴۲ آغاز کرد. این شرکت در سال 79، پنج فروند هواپیمای توپولوف 154 را خریداری کرد و پرواز های خود را از طریق آن انجام می داد. در سال 88 در پی ممنوعیت از استفاده از هواپیمای های توپولوف این شرکت خرید هواپیمای بویینگ MD را در دستور کار خود قرار داد و در نهایت 5 فروند هواپیمای بویینگ  MD  در آشیانه این ایر لاین جا خوش کرد. در سال 1392، نیز با اضافه شدن سه فروند هواپیما بویینگ 400-737 ناوگان هوایی این شرکت توسعه یافت.

در حال حاضراین شرکت مالکیت 8 فروند هواپیما را که 5 فروند آن از نوع بویینگ-83  MD و سه فروند آن از نوع بویینگ-400  – B737 است را در اختیار دارد. البته دو فروند از این 8 هواپیما در آشیانه این شرکت ، قرار دارد و قادر به پرواز نمی باشد.

مقاصد پروازی و بار مجاز

دو قطب اصلی پرواز های داخلی این شرکت ، شهر تهران و مشهد می باشد. پرواز های این شرکت هواپیمایی از تهران به مقصد شهر های مشهد، اهواز، کیش، شیراز، تبریز، قشم، عسلویه،کرمانشاه و دزفول انجام می شود. همچنین از مبدا مشهد نیز پرواز هایی به شهر های تهران، شیرازو اهواز توسط این ایر لاین انجام می شود.

در مسیر بین المللی، پرواز های از مبدا های مختلف توسط این ایرلاین انجام می شود. این پرواز های بر طبق مبدا به شرح زیر است:

از مبدا تهران به مقاصدی چون: استانبول، ازمیر، اسپارتا، دبی، نجف، بغداد، سلیمانیه و اربیل و از مبدا مشهد به مقاصدی چون: بغداد و نجف پرواز های این شرکت صورت می پذیرد. همچنین از شیراز به استانبول، از کرمان به نجف، و از چابهار به دبی و مسقط نیز پرواز های انجام می شود.

میزان بار مجاز این شرکت هواپیمایی در پرواز های داخلی 20 کیلو گرم و در پرواز های خارجی 30 کیلوگرم در نظر گرفته شده است.

کانکتوتا، با پیاده سازی وب سرویس پرواز،بر روی سایت شرکت شما، امکان رزرو آنلاین بلیط پرواز های ایرلاین کاسپین را برای مسافرین شما فراهم خواهد کرد.

ایرلاین کاسپین

 

فهرست مطالب