کانکتوتا

ایرلاین نفت

ایرلاین نفت Naft Airlines

ایرلاین نفت، قدیمی ترین شرکت هواپیمایی غیر نظامی ایران است. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر با نام تجاری شرکت هواپیمایی کارون ایرلاینز (Karun Airlines) شناخته می شود  و مشغول به جابجایی مسافر است. در حال حاضر امکان رزرو پرواز های ایرلاین نفت از طریق وب سرویس کانکتوتا نیز فراهم است.  در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این ایرلاین آشنا کنیم.

تاریخچه:ایرلاین نفت

بر طبق آنچه در مقدمه گفتیم، ایرلاین نفت یا به عبارتی کارون ایرلاینز یکی از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی ایران با کاربری غیر نظامی است. همچنین این ایرلاین، یکی از شرکت های قدیمی در زمینه پرواز های کارگو یا باری نیز است و بیشتر مقاصد پروازی آن را نیز، مسیرهای داخلی تشکیل می دهد. هدف اولیه تاسیس این ایرلاین، پشتیبانی از عملیات اکتشاف و استخراج نفت و توسعه عملیاتی آن در مناطق نفت خیز جنوبی بود

بر طبق تاریخ اولین هواپیما مسافربری که در آسمان ایران به پرواز در آمد متعلق به شرکت ملی تفت ایران بود واین شرکت  بیش از ۸۵ سال پیش با نام خدمات هوایی پا به عرصه فعالیت های هوایی گذاشت. این ایرلاین در طی اسلهای 1372 تا 1388 با نام شرکت حمل و نقل هوایی ایران به فعالیت می پرداخت. اما سپس در تاریخ آذر ماه سال ۱۳۸۸ این شرکت به نام شرکت هواپیمایی نفت تغییر نام پیدا کرد.

در سال 1395 نیز، نام شرکت هواپیمایی نفت ایران، به به شرکت هواپیمایی کارون تغییر پیدا کرد و با توسعه ناوگان هوایی خود، به ارائه خدمات هوایی و باری پرداخت. لازم به ذکر است که از افتخارات این ایر لاین ضریب امنیت بالای پرواز های آن است. از این رو این شرکت هیچ سانحه هوایی را در سوابق خود ندارد و بر طبق آمار یکی از ایمن ترین شرکت های هواپیماییدر منطقه خاورمیانه است.

در حال حاضر مالکیت این ایرلاین با 400 کارمند در اختیارصندوق بازنشستگی کارکنان شرکت ملی نفت ایران می‌باشد.  دفتر اصلی این شرکت درشهر اهواز قرار دارد و بیشتر پروازهای این ایرلاین به صورت چارتری انجام می پذیرد.

ناوگان هوایی

هواپیمایی نفت ایران یا کارون ایرلاینز مالکیت 6 فروند هواپیمای فوکر 50 و 4 فروند هواپیمای فوکر 100 را در اختیار دارد که هیچ سانحه هوایی نیز را تجریه نکرده است.

مقاصد پروازی

این شرکت هواپیمایی  در حال حاضردر حدود ۱۹۰ پرواز (رفت و برگشت) درهفته از تهران و اهواز به شهرهای مشهد، دزفول، تبریز، بوشهر، شیراز، اصفهان، جم، لامرد، بهرگان، آبادان، دبی، بندر لنگه و جزایر خارگ، لاوان، سیری، کیش و عسلویه در برنامه پروازی خود دارد.

کانکتوتا، با پیاده سازی وب سرویس پرواز،بر روی سایت شرکت شما، امکان رزرو آنلاین بلیط پرواز های ایرلاین نفت را برای مسافرین شما فراهم خواهد کرد.

ایرلاین نفت

فهرست مطالب