کانکتوتا

ایرلاین ماهان

معرفی ایرلاین ماهان

هواپیمایی ماهان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی  در ایران است. این شرکت در سال 1371 در شهر کرمان تاسیس شد واز همین رو نام آن بر اساس شهر ماهان در نزدیکی کرمان انتخاب گردید. این شرکت هواپیمایی خصوصی، در حال حاضر با داشتن 54 هواپیمای مسافربری و باری، روزانه بطور منظم به بیش از 52 مقصد دراروپا، آسیا و خاورمیانه پرواز دارد.بر طبق آمار ثبت شده، ایرلاین ماهان در سال ۱۳۹۱ رکورد دارجابجایی بیشترین تعداد مسافر را در مسیر داخلی و خارجی  بوده است. همچنین نام این شرکت در میان 100 برند ارزشمند و برتر ایران به انتخاب، دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران دیده می شود.

تاریخچه ایرلاین ماهان

این شرکت هواپیمایی در سال 1371 در شهر کرمان ثبت گردید و درست یکسال بعد با اولین پرواز در مسیر تهران، کرمان فعالیت خود را به عنوان اولین ایرلاین خصوصی ایران آغاز کرد. در پایان همان سال، با انجام پرواز تهران- دبی پرواز های بین المللی ماهان نیز آغاز گردید. اولین هواپیماهای این شرکت از نوع توپولوف ۱۵۴ و ایلوشین ۷۶ بود.  درسال 1378 اولین ایرباس مدل 300 به ناوگان هواپیمایی ماهان اضافه گردید تا مسیر رو به رشد خدمات با کیفیت در این شرکت آغازگردد. این روند رو به رشد سبب شد در سال 1379 این شرکت به عضویت سازمان بین المللی  IATA در آید.

اضافه شدن 4 فروند هواپیمای ایرباس 320 در سال 84، به ناوگان هوایی ماهان، این شرکت رابه تنها دارنده ناوگان مدرن در کشور تبدیل کرد. تمامی پرواز های خارجی این شرکت از فرودگاه امام خمینی و پروازهای داخلی نیز از ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد انجام می پذیرد.

کلاس‌های پروازی ایرلاین ماهانایرلاین ماهان

اکونومی 

شامل پذیرایی ایرانی معمول پروازها و تلویزیون ۴۲ اینچی در کابین می شود. خدمات این کلاس پروازی، برای پرواز های داخلی وخارجی کاملا یکسان است.

تجاری یا بیزنس

که شامل، پذیرایی با غذاهای ویژهٔ ایرانی و بین‌المللی و انواع نوشیدنی‌ها است. تلویزیون ۴۲ اینچی در کابین و همچنین امکان استفاده از سیستم پخش DVD و MP3 در پروازهایی که بیش ازسه ساعت به طول می انجامد. امکان خرید از برندهای معتبر دنیا در حین پروازو اهدای هدیه‌ی کیف ملزومات بهداشتی، آرایشی در پرواز های با زمان طولانیاز دیگر خدمات این کلاس پروازی است. همچنین برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال نیز هدیه ای در نظر گرفته می شود.

لازم به ذکر است که خدماتی مانند خرید در حین پرواز، و یا خدمات سیستم پخش DVD و MP3 فقط در پروازهای خارجی تجاری وجود دارد و شامل کلاس تجاری پرواز های داخلی نمی شود.

میزان بار مجاز مسافر در پروازهای داخلی و خارجی ایرلاین ماهان

برای کلاس اکونومی در پرواز های داخلی 20 کیلوگرم –در پرواز های خارجی 30 کیلو گرم

برای کلاس بیزنس یا تجاری در پرواز های داخلی 25 کیلوگرم –در پرواز های خارجی 40 کیلو گرم

در کانکتوتا می توانیداز خدمات وب سرویس پرواز، برای رزرو پرواز های ایرلاین ماهان بر روی سایت خود بهره مند شوید.

 

 

 

 

 

فهرست مطالب