کانکتوتا

ایرلاین قشم

معرفی ایرلاین قشم ایر

ایرلاین قشم ایر یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی دولتی در ایران است. که در سال 1372 با نام فراز قشم شروع به فعالیت کرد.این شرکت در ابتدا کار خود را با هواپیما های اجاره ای آغاز کرد، و امروزه با گذشت 25 سال با توسعه ناوگان هوایی خود توانسته پرواز های بسیاری را بصورت روزانه به مقاصد داخلی و بین المللی برنامه ریزی کند.

این شرکت هواپیمایی ایرانی، در جزیره قشم واقع در خلیج فارس مستقر است و پرواز های عادی و سیستمی آن در مسیرهای داخلی وخارجی به صورت مرتب انجام می پذیرد.قطب اصلی این ایرلاین، فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی مهرآباد و فرودگاه دیرستان است  و قطب دوم این شرکت فرودگاه بین المللی کیش است.

تاریخچه: ایرلاین قشم ایر

این شرکت با نام فراز قشم و 2 هواپیمای اجاره ای در سال 1372 شروع به کار کرد. تا سال 1379 تعداد هواپیماهای این شرکت به 7 فروند رسید و توانست ناوگان هوایی خود را باهواپیماهایی در مالکیت خود شرکت  توسعه دهد. پرواز های این شرکت در مسیر های تهران-قشم- تهران و تهران دبی بیشترین پرواز ها را به خود اختصاص می داد. در سال 1385 در مورد واگذاری این شرکت ، تصمیماتی اخذ شد و در نهایت در سال 1388 این شرکت هواپیمایی، بطور رسمی به شرکت هولدینگ سورینت قشم واگذار گردید. طی مراسمی این شرکت با شعار، ابرها را فرش راهتان خواهیم کرد و تغییر کد های ایکائو از IRQ فراز قشم یه QSM قشم ایر،بطور رسمی با نام هواپیمایی قشم شروع به کار کرد.

مقصدهای پروزای ایرلاین قشم ایر

این شرکت پرواز های به 21 مقصد داخلی از جمله تهران،آبادان، اهواز،ارومیه، بندرعباس، چابهار، ماهشهر،تبریز، خوی، زابل، زاهدان،سنندج، مشهد، شیراز،کیش،قشم، کرمانشاه،یزد را در برنامه خود داشته است. همچنین پرواز هایی به بیش از 19 مقصد خارجی رانیز در کارنامه خود دارد. مقاصدی از کشورهای روسیه، گرجستان، ارمنستان، ترکیه، رومانی، بلغارستان، هندوستان، تایلند، امارات، عراق، قبرس، صربستان و کرواسی

ناوگان هوایی قشم ایرلاین قشم ایر

این شرکت در حال حاضر دارای 13 فروند هواپیما در مدل های زیر است.

5فروند ایرباس ای 300، 3فروند هواپیما ای 320، 4 فروند فوکر50، 4فروند فوکر100،و 5 فروند از نوغ RJ

یکی از هواپیماهای ای 300 این شرکت، به عنوان هواپیما اختصاصی باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران شناخته می شود.

کانکتوتا، با پیاده سازی وب سرویس پرواز،بر روی سایت شرکت شما، امکان رزرو آنلاین بلیط پروازهای ایرلاین قشم را برای مسافرین شما فراهم خواهد کرد.

 

 

فهرست مطالب