کانکتوتا

ایرلاین تفتان

ایرلاین تفتان

ایرلاین تفتان یکی دیگر از ایرلاین های خصوصی ایرانی است. قطب اصلی این ایرلاین درمنطقه آزاد چابهار استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. در حال حاضر امکان رزرو پرواز های ایرلاین تفتان از طریق وب سرویس کانکتوتا نیز فراهم است.  در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این ایرلاین آشنا کنیم.

تاریخچه ایرلاین تفتانایرلاین تفتان

این شرکت هواپیمایی در سال 1381 تاسیس گردید و فعالیت های پروازی خود را بوسیله ۲ فروند هواپیمای هلندی فوکر ۵۰ آغاز کرد. در اندیشه مدیران این ایرلاین ، گسترش ناوگان هوایی این شرکت بر این اساس انجام گرفت که بتوانند پروازهای منظمی به مقاصد مختلف داشته باشند، اما به علت بروز مشکلاتی، کلیه پروازهای این ایرلاین لغو و فعالیت شرکت نیز به‌طور کامل متوقف گردید.

در سال 1391با ورود یک سرمایه گذار جدید به مجموعه تفتان، فعالیت های این ایرلاین مجدد آغاز گردید. در طول این سالها نیز این شرکت با مشکلات زیادی مواجه بود تا اینکه در سال 1395 با حضور دکتر روحانی، رئیس جمهور وقت، پس از سالها کش و قوس این شرکت با نام شرکت هواپیمایی تفتان ایر به صورت رسمی افتتاح گردید.

نکته جالب توجه در خصوص این ایرلانی این است که، پوشش مهمانداران این ایرلاین بر اساس پوشش و لباس اقوام جنوبی کشورمان انتخاب گردیده است که این امر در پی گسترش فرهنگ ایرانی و ترویج آن اقدام بسیار جالب توجهی است که مورد استقبال مسافران نیز قرار گرفته است.

ناوگان هوایی

ناوگان شرکت هواپیمایی تفتان ایرشامل 5 فروند هوایپما است.  در حال حاضر مالکیت سه فروند هواپیمای Boeing MD و دو فروند Fokker 50 را در اختیار این شرکت قرار دارد.

در حال حاضر، پرواز های تفتان ایر فقط در مسیر تهران-زاهدان و برعکس انجام  می گیرد.

کانکتوتا، با پیاده سازی وب سرویس پرواز،بر روی سایت شرکت شما، امکان رزرو آنلاین بلیط پرواز های ایرلاین تفتان ایر را برای مسافرین شما فراهم خواهد کرد.

ایرلاین تفتان

 

 

 

 

 

فهرست مطالب