کانکتوتا

ایرلاین ایران ایر

ایرلاین ایران ایر

ایرلاین ایران ایر یا هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با نام اختصاری هما، از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی در خاورمیانه محسوب می شود. این ایر لاین دراکثر مسیرهای داخلی و خارجی برنامه پروازی منظم دارد. یعنی حدود 35 مقصد داخلی و 26 مقصد خارجی. بر طبق آمار اعلام شده این ایر لاین سالانه بطوری میانگین شش میلیون مسافر را جابجا می کند. در حال حاضر امکان رزرو پرواز های ایران ایر از طریق وب سرویس کانکتوتا نیز فراهم است.  در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این ایرلاین آشنا کنیم.

ایرلاین ایران ایر

تاریخچه ایران ایر

این ایر لاین توسط دو بازرگان ایرانی در سال 1321 با نام ایران ایرویز تاسیس شد . در ابتدای امر، پرواز های این ایر لاین فقط به مقاصد داخلی انجام میشد. سپس با گسترش ناوگان و خدمات ، پرواز های بین المللی ایران ایرویز هم شروع به خدمات رسانی کرد.

در حدود 10سال و اندی بعدی، در سال 1333 دومین شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی با نام پرشین ایرویز نیز تاسیس گردید. اکثر پرواز های این شرکت به مقاصد داخلی تهران – آبادان و مقاصد خارجی پاریس، لندن، بروکسل و نروژ بود.

این دو شرکت تا سال 1340 به فعالیت خود ادامه می دادند تا بر طبق تصمیمی، دو شرکت نامبره با هم ادغام گردیده و شرکت هواپیمایی ایران ایر با نام اصلی هواپیمایی ملی ایران و نام اختصاری هما تاسیس گردید. هدف از ادغام این دو شرکت، ایجاد یک خط هوایی ملی و خدمات رسانی به ایرانیان بود.

اولین پرواز این ایر لاین، در سال 1344 بوسلیه یک فروند هواپیمای بوئینگ 727 در مسیر تهران- بیروت انجام گرفت. از این تاریخ به بعد ناوگان این شرکت به هواپیما های جت تبدیل شد و در دهه 70 میلادی یکی از موفق ترین شرکت های خدمات حمل و نقل جهانی بود. پرواز های روزانه بدون توقف به اروپا، بیش از 30 پرواز هفتگی در مسیر تهران –لندن، شاهد روزهای پر فروغ این ایر لاین بود. در آن زمان ایرلاین ایران ایر، مصمم بود با استفاده از موقعیت استراتژیک ایران در خاورمیانه، ایران را به پل ترانزیتی  میان شرق و غرب تبدیل کند.

پس از اتقلاب ایران، این شرکت با نام هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  و همان نام اختصاری هما به فعالیت خود ادامه داد. وجود تحریم های بسیار ، خروج نیروهای متخصص از ایران، لغو پرواز های بین المللی، جنگ 8ساله و … موانع بزرگی برای برگشتن به روزهای اوج بود.

کلاس های پروازی

پرواز های این شرکت در دو کلاس پروازی هما کلاس و اکونومی تعریف شده است. در کلاس پروازی هما کلاس، خدمات و سرویس های چون، انتخاب غذا از منو غذایی، سرو غذا در ظروف چینی، هدیه سفر، کیف سفر و … به مسافرین ارائه می شود. در کلاس اکونومی نیز، خدمات رسانی بر طبق استاندارد های این کلاس انجام می پذیرد.

کانکتوتا، با پیاده سازی وب سرویس پرواز،بر روی سایت شرکت شما، امکان رزرو آنلاین بلیط پرواز های ایرلاین ایران ایر را برای مسافرین شما فراهم خواهد کرد.

ایرلاین ایران ایر

فهرست مطالب