کانکتوتا

ایرلاین اترک

ایرلاین اترک

ایرلاین اترک، یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی خصوصی در ایران است که فعالیت خود را بصورت رسمی از سال1391 آغاز کرده است. قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بجنورد قرار دارد. گرچه این شرکت دارای اخذ مجوز پرواز های داخلی و بین المللی است، اما در .حال حاضر پرواز های این شرکت تنها به مسیر های داخلی محدود می شود. در حال حاضر،امکان خرید بلیط ها این ایرلاین از طریق وب سرویس کانکتوتا، فراهم است. در ادامه همراه باشید تا شما را بیشتر با ایرلاین اترک آشنا کنیم.ایرلاین اترک

تاریخچه ایرلاین اترک

این شرکت هواپیمایی که با کد یاتا AKو ایکائو  ATRشناخته می شود، با اخذ کلیه مجوزهای هواپیمایی کشوری و بین المللی در سال 1371 رسما فعالیت خود را آغاز کرد. مالکیت این شرکت در دست بخش خصوصی است و فرودگاه های مهرآباد تهران و بجنورد در خراسان دو قطب اصلی این ایرلاین را تشکیل می دهد اگرچه دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهرک اکباتان تهران قرار دارد.  فرودگاه های شهر کیش و مشهد نیز شهرهای کانونی پروازهای این ایرلاین خصوصی هستند.

کلاس پروازی

پرواز های این شرکت در دو کلاس پروازی، اکونومی یا معمولی و بیزنس کلس یا تجاری انجام می پذیرد. در هر دو نوع کلاس پروازی مسافران می توانند از طریق تلویزیون های 42 اینچی نصب شده در کابین، بطور زنده لحظه نشستن و برخواستن هواپیما را مشاهده کنند.  همچنین نحوه چینش صندلی ها به گونه ای است که فضایی راحت و مناسب برای مسافرین فراهم کند.  بار مجاز برای مسافرین در تمامی پرواز های این شرکت 20 کیلوگرم می باشد.

 ناوگان هوایی

ناوگان هوایی این شرکت هواپیمایی شامل سه فروند هواپیمای ایرباس از نوع A320 می باشد. سری هوایپمای 320 در دنیا شامل مدل های 318، 319، 320و 321 است. طراحی بدنه باریک این هواپیما سبب شده دارای راهرو باریکی در قسمت وسط باشد که به عنوان راهروی مسافر در نظر گرفته می شود. طراحی این نوع هواپیما بر اساس تکنیک Fly By Wire است که بر این اساس کنترل کننده‌های آن به صورت کاملا الکتریکی و کامپیوتری عمل می کند و از کابل های کنترل کننده مکانیکی درحداقل ترین حالت ممکن استفاده شده است.

مقاصد پروازی

فرودگاه بین‌المللی آبادان ، فرودگاه بین‌المللی اهواز، فرودگاه بین‌المللی بندرعباس، فرودگاه کرمانشاه، فرودگاه بجنورد، فرودگاه بوشهر، فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه بین‌المللی کیش، فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد، فرودگاه بین‌المللی شیراز، فرودگاه بین‌المللی مهرآباد

کانکتوتا، با پیاده سازی وب سرویس پرواز،بر روی سایت شرکت شما، امکان رزرو آنلاین بلیط پرواز های اترک را برای مسافرین شما فراهم خواهد کرد.

ایرلاین اترک

 

فهرست مطالب