کانکتوتا

ایرلاین آسمان

معرفی ایرلاین آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان ، یکی از شرکت‌های هواپیمایی ایران است که با نام آسمان ایر شناخته می شود. دفتر مرکزی ایرلاین آسمان در تهران است اما دو دفتر فعال در شهر های شیراز ومشهد نیز دارد. این شرکت سومین شرکت بزرگ هواپیمایی ایران است . همچنین وسیع ترین  شبکه پروازی به شهرهای داخلی ، بر اساس اصل توجه بر پرواز به مناطق محروم کشور در اختیار این ایر لاین است.

تاریخچه ایرلاین آسمان

ایرلاین آسمان در سال ۱۳۵۹ و در نتیجه ادغام چهار شرکت هوایی پارس ایر، ایر تاکسی ، ایر سرویس و هور آسمان تاسیس شد. در سال ۱۳۸۱ این ایرلاین به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار و توسط بخش خصوص اداره شد. از ابتدای امر سیاست این شرکت بر مبنای استفاده از هواپیماهای کوچک بود که سبب شد بیشتر هواپیماهای این شرکت از نوع فوکر ۱۰۰ با ظرفیت  نفر باشد. پس از حادثه سقوط پرواز تهران یاسوج در سال 1396، پروازهواپیماه های  ATR مدل ۲۰۰ و ۵۰۰ شرکت آسمان را ممنوع اعلام کرد. از همین رودر سالهای اخیر این شرکت با خرید هواپیماهایی نظیر ایرباس ۳۲۰ و بوئینگ ۷۳۷  تغیراتی در ناوگان هوایی خود ایجاد کرده است.

ایرلاین آسمان،عضو مجامع معتبر هوایی جهان همچون یاتا است و با  گسترش شبکه پروازی ، جذب و آموزش نیروی متخصص ، ساخت آشیانه ها و کارگاه های متعدد مهندسی تعمیرات در صدد ارائه خدمات خوب و با کیفیت به مسافران است.

آخرین گواهینامه معتبر اخذ شده  توسط این شرکت، IOSA است از سوی یاتا برای ایرلاین آسمان صادر شده است .ایرلاین آسمان

عملکرد ایرلاین آسمان

بر طبق گزارشات سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، این شرکت رتبه اول تاخیرپرواز را با میانگین 45 دقیقه در اختیار دارد. چنان که بر طبق گزارشات تاخیر 10 ساعته پرواز تهران اهواز، در مردادماه سال 1394، سازمان هواپیمایی کشوری ایران علاوه بر تذکر کتبی به این شرکت، مجوز پروازهای فوق العاده آن را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آورد.

هواپیمایی آسمان با داشتن ۳۳ فروند هواپیما، پرواز های منظمی را بصورت روزانه  به مقصد ۴۰ شهر داخلی و ۱۳ کشور خارجی پرواز در برنامه خود دارد.

در کانکتوتا می توانیداز خدمات وب سرویس پرواز، برای رزرو پرواز های ایرلاین آسمان بر روی سایت خود بهره مند شوید.

 

 

فهرست مطالب