کانکتوتا

اهمیت بازاریابی آنلاین در فروش آژانس های مسافرتی

روزانه در حدود ۸۰ میلیون مسافر در وب برای انتخاب و رزرو هواپیما، هتل و تور در جستجو هستند. هر رزرو آنلاین سفر با مفاهیم بی‌شماری از ویژگی‌های جمعیت شناختی، رفتار آنلاین و ترجیحات مشتری پوشش داده شده‌ و لازم است تا مخاطب خود را بشناسید و آن‌ها را برای سرویس و محصولات خود هدف قرار دهید. برخی از نکات اصلی برای توسعه یک استراتژی بازاریابی آنلاین موفق برای آژانس مسافرتی شما در ادامه ارائه شده است.

بازاریابی آنلاین

بهینه‌سازی موتور‌های جستجو (SEO)

مردم تمام مدت در جستجوی اطلاعات هستند و شما باید مطمئن باشید که وب‌سایت و محتوای موجود در آن از نظر استانداردهای گوگل در رتبه‌های بالای این جستجو قرار گرفته است.

حضور در شبکه ‌های اجتماعی

بسیاری از افراد اکنون وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند در بین این افراد قطعا مشتری‌های شما نیز وجود دارند که می‌توان به آن‌ها نزدیک‌تر شد و اطلاعات مورد نیاز را به آن‌ها انتقال داد. با محتوای خوب در شبکه‌های اجتماعی به آنها الهام ببخشید، درگیرشان کنید و برای مشتریان و جامعه مخاطبتان از طریق ارائه اطلاعات مسافرتی مفید ارزش افزوده ایجاد کنید.

قدرت ایمیل را دست کم نگیرید

در سال ۲۰۱۸ نیز هنوز ایمیل قدرت بسیار زیادی بین کاربران دارد. بازاریابی ایمیلی می‌تواند به ترافیک ورودی وب‌سایت شما کمک کند.از خبرنامه به عنوان ابزاری برای معرفی ویژگی‌های جدید، تخفیف‌ها و پیشنهاد‌های هیجان انگیز نیز می‌توانید استفاده کنید. به هیچ وجه ایمیل‌های فکر و کار نشده را برای کاربران خود ارسال نکنید و به یاد داشته باشید که همیشه دکمه «لغو عضویت» در پایین همان ایمیل وجود دارد.

بلاگ و داستان پردازی

مشتریان شما علاقمندند که راجب تجربیات سفر، برنامه ریزی سفر و اقامتگاه‌ها و راه‌حل‌های یافتن بهترین قیمت‌ها اطلاعات بدست بیاورند. در بلاگ نویسی، می‌توانید مشتریانتان را برای تجربیات آینده تحت تاثیر قرار بدهید. بلاگ می‌تواند همان محتوایی باشد که هم به اطلاعات کاربر کمک می‌کند و هم رتبه شما در موتور‌های جستجو را بهبود می‌دهد.

موج بازاریابی آنلاین گوشی‌های هوشمند

تقریبا ۵۰ درصد از مصرف کنندگان با استفاده از موبایل و تبلت به سایت‌های سفر و گردشگری دسترسی دارند. بنابراین موبایل و دستگاه‌های هوشمند اکنون به سرمایه‌گذاری ضروری برای کسب و کار شما تبدیل شده‌اند.

در آخر، همه چیز بستگی به شناخت شما از مخاطبانتان دارد، به مشتریانتان گوش بدهید و از اطلاعات به منظور ارائه محتوای مرتبط با آنها استفاده نمایید. شناخت رفتار مصرف‌کننده و عادات تحقیقاتی آنها بخش ضروری استراتژی بازاریابی خوب است.

فهرست مطالب