کانکتوتا

آمادئوس

آمادئوس

تاریخچه آمادئوس

آمادئوس در ابتدا به عنوان یک سیستم توزیع رزرواسیون جهانی، توسط ایرفرانس، ایبریا،لوفت هانزا و اس ای اس در سال 1987 تأسیس شد. این سیستم به منظور اتصال عرضه کنندگان خدمات مسافرتی با آژانس های مسافرتی و مسافران ایجاد شد. درواقع  آمادئوس به منظور جایگزینی اروپایی برای Saber وGDS ارائه شد. دفتر مرکزی این شرکت چند ملیتی در مادرید اسپانیا قرار دارد ودر بیشتر کشورهای جهان فعال می باشد.

آمادئوس ، یک سیستم رزرواسیون کامپیوتری در سطح جهانی است، چرا که بلیط های چندین شرکت هواپیمایی را می فروشد. بنا بر ادعای این شرکت، آنها راه حل های حیاتی برای کمک به خطوط هوایی و فرودگاه ها و هتل ها و خطوط راه آهن وحتی موتورهای جستجوساخته اند. در حال حاضر مشتریان آنها، عرضه کنندگان خدمات سفر و گردشگری در سراسر جهان هستند. مانند ایرلاین ها،هتل ها، شرکت های خدمات ریلی، کشتی های تفریحی، موسسات اجاره دهنده ماشین، آژانس های هواپیمایی و حتی خود مسافرین.

چشم انداز توسعه  شرکت

این شرکت با شعار your technology partner ، در جستجوی ایجاد ونگهداری یک رابطه بلند مدت و همه جانبه با مشتریان خود است. آمادئوس درسال 2005 توانست حوزه فعالیت های خود را  فراتر از یک GDS  گسترش دهد. و خود را به عنوان یک پشتیبان کننده همه جانبه در زمینه فن اوری اطلاعات در حوزه گردشگری مطرح کند. چشم انداز توسعه این شرکت ، رهبری صنعت گردشگری در جهت بهبود خدمات در آینده و ارائه راه حل های IT در این صنعت است.  و بطور کلی درحوزه های برنامه ریزی، فروش و ارائه راه کارهای توزیع خدمات و محصولات به صورت online فعالیت میکند.

خدمات آمادئوس

حوزه فعالیت های این شرکت در دو دسته، GDS یا سیستم توزیع جهانی و راهکارهای IT جهت توسعه کسب و کارهای فعال در حوزه گردشگری، انجام می پذیرد. این شرکت در سال 2010، 850 میلیون معامله سفردر قالب ارائه خدمات گردشگری، ایرلاین ها، هتل ها و خطوط ریلی و کشتی های کروز و تفریحی و آژانس های مسافرتی را اداره کرده است.

خدمات این شرکت ،  195 کشور را پوشش می دهد و در فهرست فوربس به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های دولتی جهان ثبت شده است. درآمد این شرکت در سال 2013، بیش از 3 میلیارد دلار ثبت شده است و در حال حاضر 11802 نفر، کارمند دارد.

هم اکنون، قابلیت رزرو پرواز 430 خط هواپیمایی، 50 کشتی کروز و تفریحی، 100 خط راه آهن، بیش از 300000 هتل در سرارس جهان و 243 شرکت ارائه دهنده خدمات تور توسط سیستم آمادئوس فراهم است.

فهرست مطالب